Reprezentacja: Polska – Urugwaj, to będzie mecz jubileuszy. Boruc, Glik i Piszczek uhonorowani

boruc

Piątkowy mecz Polska – Urugwaj nie tylko oficjalnie rozpocznie nasze przygotowania do Mundialu w Rosji, ale także będzie pożegnaniem legendy polskiej bramki, Artura Boruca, który kończy reprezentacyjną karierę. PZPN z tej okazji postanowił uhonorować naszego golkipera. Przed spotkaniem nie tylko Boruc zostanie odznaczony przez nasz związek. Również Kamil Glik oraz Łukasz Piszczek zostaną nagrodzeni za ilość występów w kadrze.

Król Artur kończy przygodę z naszą reprezentacją. Polak w pożegnalnym meczu rozegra tylko pierwszą połowę. Zaplanowane jest, by Boruc boisko opuścił w 44. minucie przy akompaniamencie braw. Na boisko wyjdzie z nr 65 na plecach. Jak z pewnością większość się domyśla numer symbolizuje liczbę występów golkipera Bournemouth w reprezentacji.

To nie będzie jedyna uroczystość, jaka odbędzie się przed pierwszym gwizdkiem sędziego w meczu Polska – Urugwaj. Uhonorowani zostaną także Kamil Glik oraz Łukasz Piszczek, którzy złamali już granicę 50 występów w reprezentacji. Zawodnicy otrzymają srebrne patery. Tą samą nagrodę otrzymał wcześniej Kamil Grosicki przed meczem z Rumunią (3-1) na Stadionie Narodowym. Teraz czas na dwóch kolejnych reprezentantów.