Przegrana z Meksykiem na pożegnanie roku

W dzisiejszym spotkaniu reprezentacji Polski z Meksykiem emocji nie zabrakło. Mecz ten był też szansą dla zmienników, którzy mogli pokazać się przed selekcjonerem. Niestety ostatecznie biało-czerwoni ulegli w Gdańsku 0-1/

Spotkanie rozpoczęła drużyna gości. Bardzo ciężko było Polakom w pierwszych minutach odebrać piłkę Meksykanom. W 5 minucie Polacy próbowali wyjść z atakiem ale stracili piłkę. „El Tri” popędzili z kontrą i po dośrodkowaniu oddali strzał głową, który obronił Szczęsny. Po chwili nasza drużyna próbowała się odgryźć i wywalczyła rzut wolny z prawej strony. Sprytnie uderzał Rybus i Corona wybił na rzut rożny. Niestety słabe dośrodkowanie i w 8 minucie Polacy stracili piłkę. Po tej chwili wymiany ognia piłka krążyła głównie w środku pola. W 13 minucie Meksyk przejął piłkę i akcją przez środek otworzyli wynik spotkania. Jimenez uderzył pod poprzeczkę i zrobiło się 1:0 dla gości. Przed tą bramką w szeregi biało-czerwonych wkradły się nerwy. Zostało to niestety wykorzystane. Po chwili podopieczni Adama Nawałki poszli z akcją ale Maciej Rybus stracił piłkę. W 16 minucie świetnie nasza drużyna wyszła z pressingiem na defensywę „El Tri” i mało brakowało, a przejęliby piłkę. Od tej chwili Meksyk został zepchnięty do obrony ale nic z naszych akcji nie wynikało. W 20 minucie Maciej Rybus wywalczył rzut wolny. Po podaniu od Świerczoka popędził lewą strona i został faulowany. Po dośrodkowaniu Polacy mieli 3-krotnie szansę na bramkę ale zostali zblokowani, a w ostatnim strzale Kędziora przestrzelił. Była to pierwsza taka okazja Polaków. Skoro spotkanie z Meksykiem, to kibice na trybunach zrobili meksykańską falę. A na boisku piłka krążyła jak po sznurku, najpierw wśród naszych graczy, a później Meksyku, który próbował stworzyć sobie sytuację, ale po wrzutce nasi obrońcy wybili piłkę. Ta jednak znalazła się w posiadaniu gości, którzy zamknęli nas na naszej połowie. W 28 minucie Meksykanie wywalczyli sobie rzut rożny. Po krótkim rozegraniu strzału próbował Gallardo ale był spalony. Niestety po 30 minutach widać było przewagę przyjezdnych. Posiadanie piłki też było na ich korzyść 34% do 66%. W 33 minucie świetną szansę zmarnował Zieliński. Zaczęło się od Makuszewskiego, który podał w tempo do Rybusa, a ten dośrodkował na 11 metr, gdzie stał sam Zieliński ale przestrzelił. W 34 minucie dobrego podania próbował Kędziora ale na spalonym był Zieliński. Po chwili dobrze dośrodkowywali goście ale Jach świetnie wybił głową. W 36 minucie Świerczok wyprzedził jednego z rywali i odebrał piłkę. Po krótkiej wymianie podań zawodnik Zagłębia dostał piłkę z głębi pola ale znalazł się na spalonym. Po tych wydarzeniach Meksyk znów kontrolował przebieg spotkania. W 41 minucie strzał oddał Świerczok ale był zbyt lekki i Corona bez problemu złapał piłkę. W 44 minucie Polacy wyszli z akcją. Kędziora podawał niecelnie do Zielińskiego ale piłkę odzyskał Mączyński i oddał strzał. Został jednak zablokowany. Po chwili nasza drużyna znów próbowała swoich sił ale nic z tego nie wyszło i sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian. W polskiej drużynie Paweł Wszołek wszedł za Jędrzejczyka. W Meksyku zeszli Jimenez, Salcedo, Ayala, a weszli Perarta, Araujo, Montes. Obraz gry, przynajmniej na początku się jednak nie zmienił. Choć w 48 minucie Polacy próbowali oddać strzał, a po chwili wywalczyli rzut rożny. Krótko został rozegrany i piłkę dostał sam stojący przed polem karnym Linetty, który minimalnie przestrzelił. W 52 minucie Mączyński prostopadle dogrywał piłkę do Świerczoka. Niestety nasz napastnik nie zorientował się w zamiarach kolegi. W 53 minucie Meksykanie mieli rzut rożny. Na szczęście biało-czerwoni wyszli bez szwanku. W 55 minucie po kilku podaniach z pierwszej piłki Linetty oddał piłkę rywalom. W zamiarach było podanie do Świerczoka. W 57 minucie Makuszewski idealnie podał do Rybusa, a ten uderzył na na krótki słupek. Corona jednak obronił. W 62 minucie za Linettego wszedł Rafał Wolski, a za Moreno wszedł Vela. Od kilku minut piłka wciąż była w posiadaniu Meksykan. W 65 minucie z akcją wyszedł Wolski i uderzał ale wprost w Świerczoka. Po tej akcji goście znów krążyli z piłką przy naszym polu karnym. W 67 minucie dwa rzuty rożne wykonywał Meksyk ale bez większego zagrożenia. Po chwili goście próbowali też prostopadłego podania, które wyłapał Szczęsny. W 69 minucie Polacy domagali się rzutu wolnego tuż przed polem karnym. Powtórki pokazały, że sędzia mocno się pomylił nie dyktując wolnego. W 71 minucie za Świerczoka wszedł Mariusz Stępiński. W 72 minucie Mariusz Stępiński powalczył o piłkę i Polacy zdobyli aut na wysokości pola karnego rywali. A przed wznowieniem gry nastąpiła zmiana u gości. Govea wszedł za dos Santosa.  Polacy wywalczyli rzut rożny. Groźnie zrobiło się pod polem karnym rywali ale wyszli z tego cało i poszli z kontrą. Na szczęście spowolnili swoją akcję. Wywalczyli rzut wolny po zagraniu ręką Rybusa. A przed wznowieniem boisko opuścił Makuszewski, a za niego wszedł oklaskiwany Jakub Błaszczykowski. Po tym „El Tri” wykonali rzut wolny ale dobrze na rzut rożny wybijał Cionek. Po zagraniu z rożnego wybił piłkę Szczęsny. Meksykanie ją przejęli i spróbowali wrzucić piłkę. Tam jeden z zawodników gości uderzył głową ale niecelnie. W 78 minucie uderzał Peralta ale Szczęsny obronił i wybił piłkę na rzut rożny. Po wznowieniu Jach wybił piłkę. W 82 minucie za Macieja Rybusa wszedł debiutant Rafał Kurzawa. Pod koniec spotkania piłka znów była w posiadaniu Meksyku. Nie stwarzali oni jednak sytuacji strzeleckich. W 85 minucie dośrodkowywał Kurzawa ale bardzo słabo. Polacy próbowali odzyskać piłkę. Udało się to Wolskiemu w 87 minucie i wywalczył rzut wolny tuż obok pola karnego rywali. Do piłki podszedł Błaszczykowski i idealnie dogrywał ale goście wybili i wyszli z szybką kontrą. Jednak Polska defensywa poradziła sobie z tym wybijając na aut. Po chwili próbowali swoich sił nasi ale bez skutku. Sędzia doliczył 3 minuty do tego spotkania. Widać było jak biało-czerwoni podeszli wysoko do rywali. W 92 minucie Meksykanie próbowali jeszcze stworzyć sobie sytuację. Po chwili Polacy ale stracili piłkę i to był koniec spotkania. Polska przegrywa na koniec roku.

Polska – Meksyk 0:1