Bundesliga: Błaszczykowski odejdzie do MLS?


fot. własne/ Michał Szumański

Saga transferowa z udziałem Jakuba Błaszczykowskiego trwa nadal. Temat jego wyjazdu do USA był już poruszany, a teraz jest coraz bardziej realny. Jak podaje eurosport.interia.pl, Chicago Fire zdecydowane jest na transfer Polaka z VFL Wolfsburg.

Skrzydłowy reprezentacji Polski był obserwowany podczas piątkowego sparingu kadry z Urugwajem. Skautowie klubu z ligi MLS mieli też zostać do poniedziałku i pojechać do Gdańska na drugi mecz towarzyski naszej drużyny z Meksykiem. Choć akurat w tym meczu Kuba zagrał tylko 15 minut. Nie przeszkodziło to jednak obserwatorom utwierdzić się w przekonaniu, że Błaszczykowski to zawodnik, który przyda się ich drużynie. Sprawa zatem wydaje siępoważna i nabiera rozwoju.

Do pierwszych rozmów naszego zawodnika ze skautami Chicago miało dojść podczas niedawnego zgrupowania kadry. Nie wiadomo jednak, jak do tego transferu odnosi się zawodnik oraz przede wszystkim sam klub Błaszczykowskiego. Choć pierwsze pogłoski na temat przenosin za ocean pojawiły się już latem. Pokazuje to, że Polak jest ważnym celem transferowym dla drużyny, która swój sezon rozpoczyna w marcu. Choć w tym przypadku nie tylko aspekt sportowy ma znaczenie. W samym Chicago i okolicach mieszka bardzo dużo Polaków. Około 1 miliona. Zwiększyłoby to na pewno frekwencje na stadionie i zainteresowanie samym klubem przez polonijnych kibiców.

Komentarze

Jaka jest Twoja reakcja?

Super! Super!
2
Super!
Lubię to Lubię to
0
Lubię to
WOW WOW
0
WOW
Wrrr... Wrrr...
0
Wrrr...
Smutne Smutne
0
Smutne
Damian

Kibic futbolu w każdym wydaniu. Piszę z pasji i z pasją.

Bundesliga: Błaszczykowski odejdzie do MLS?

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format