Śląsk remisuje w Nowym Sączu!

W pierwszym meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą ekipy Sandecji Nowy Sącz oraz Śląska Wrocław. Zapraszamy na relację ze spotkania między tymi drużynami.

Już w pierwszej minucie, a dokładnie 28 sekundzie Śląsk wyszedł z szybką kontra ale w sytuacji sam na sam Robert Pich przegrał z Gliwą. Mecz od początku toczył się w szybkim tempie. W 3 minucie Bartłomiej Dudzic będąc juz w polu karnym zmierzył się oko w oko z Wrąblem i znów górą był bramkarz. Po dość emocjonującym i szybkim początku tempo spotkania opadło. Zawodnicy obu drużyn dłużej budowali swoje akcje. W 13 minucie z prawego skrzydła dobrze dośrodkowywał Kosecki w stronę Picha ale obrońcy beniaminka uprzedzili napastnika Śląska. W 17 minucie po dośrodkowaniu Vacka z okolic środkowej lini boiska uderzał Tarasovs ale bardzo niecelnie. W 20 minucie po kilku ładnych podaniach i dośrodkowaniu Koseckiego, akcję kończył Pich ale Sandecja wyszła z tego bez szwanku. Po chwili ze swoją akcją prawą stroną popędzili zawodnicy Sandecji ale nic z tego nie wyszło. Po prawie połowie pierwszej części spotkania posiadanie piłki było rozłożone niemal po 50 %. Piłkarze Śląska budując swoje akcje wymieniają bardzo dużo podań, również z pierwszej piłki i trzeba przyznać, że może to się podobać. W 27 minucie po rzucie wolnym dla Sandecji piłkę złapał Wrąbel i szybko uruchomił kontrę Śląska. Pich wyszedł niemal sam na sam ale zabrakło szybkości i decyzji, a obrońcy Śląska zdążyli wrócić i wybić piłkę. Sama akcja mogła się podobać. Co nie udało się Pichowi udało się Robakowi. Sito Riera dostał świetną prostopadłą piłkę miedzy obrońców, wyszedł sam na sam i nie dał szans Gliwie. W ten sposób w 33 minucie zrobiło się 1:0 dla Śląska. W 36 minucie po dośrodkowaniu z bardzo trudnej pozycji uderzał Kolev i bardzo niecelnie. Po chwili Trochim sprytnie przelobował jednego z obrońców Śląska ale Pawelec zdążył z interwencją i zlikwidował zagrożenie. Gdy wydawało się, że zawodnicy za chwilę zejdą do szatni w 44 minucie piłkę stracił Vacek, po nodze Celebana trafiła do Koleva, a ten z ostrego kąta i bliska pokonał Wrąbla i zrobił się remis po 1. W 46 minucie Sito Riera został ukarany żółtą kartką za wejście wślizgiem. Po chwili jeszcze zawodnicy Śląska popędzili z akcją ale po uderzeniu Picha interweniował Gliwa.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Sandecji. Zawodnicy z Nowego Sącza mięli swoją okazję z rzutu wolnego ale ponad bramką uderzał w 48 minucie uderzał Trochim. W 57 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piter Bucko domagał się rzutu karnego po  rzekomym faulu ale sędzia pozostał niewzruszony. W 59 minucie pierwszej zmiany dokonał Śląsk. Za Kamila Vacka wszedł Michał Chrapek. Oznaczało to bardziej ofensywną grę gości. Świetną okazję w 62 minucie miał znów Pich i znów Gliwa okazał się lepszy i wybronił strzał napastnika Śląska, a po chwili instynktownie obronił dobitkę. Gdyby nie bramkarz, to zespół z Nowego Sącza straciłby już zapewne kilka bramek. W 65 minucie pięknie uderzał z boku pola karnego Trochim ale na posterunku okazał się być Wrąbel. W 69 minucie drugiej zmiany dokonał Śląsk. Srnic wszedł za Riero Sitę. Spotkanie dalej toczyło się głównie w środkowej strefie. Zawodnicy starali się wypracować sobie jak najlepsze okazje.W 70 minucie w zespole Sandecji za Mraza wszedł Gałecki. Po chwili Brzyski uderzał zza pola karnego ale niecelnie. W 77 minucie za Koseckiego wszedł Madej. Była to ostatnia zmiana w Śląsku. Natomiast za Dudzica w zespole z Nowego Sącza wszedł Danek. W 81 minucie Cotra dośrodkowywał z rzutu wolnego ale wybili zawodnicy Sandecji. Po chwili Chrapek uderzał z powietrza ale został zablokowany. W 82 minucie za Koleva wszedł Maciej Korzym. Podczas tego spotkania zawodnicy obu ekip zanotowali bardzo dużo strat. Im bliżej końca spotkania, tym gra była spokojniejsza. Obie drużyny sprawiały wrażenie jakby wystarczał im remis. Być może chcieli tylko uśpić czujność rywala. W 87 minucie Kraczunov został ukarany żółtym kartonikiem. W 89 minucie Brzyski wykonywał rzut wolny ale dośrodkowanie wybili obrońcy. Druga połowa została wydłużona o 3 minuty. W 91 minucie Celeban interweniując kopnął w głowę Korzyma i zawodnicy gospodarzy mieli rzut wolny. Jednak nic z niego nie wyszło. W ostatniej minucie Sandecja przycisnęła Śląsk i po uderzeniu Danka sędzia zakończył spotkanie.

Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 1:1