Polacy za granicą. Błaszczykowski wkrótce wróci na boisko


0


Powrót na boiska przez jednego z najlepszych skrzydłowych w historii reprezentacji Polski, czyli Jakuba Błaszczykowskiego jest wyczekiwany od dawna. Kontuzja pleców, jakiej doznał w listopadzie ubiegłego roku zdaje się na szczęście być tylko złym wspomnieniem. A powrót na boisko powinien nastąpić w przeciągu dwóch tygodni.

Błaszczykowski o powrót do optymalnej formy walczy od 13 listopada 2017 roku. Wtedy to też spędził swoje ostatnie minuty w tym sezonie na boisku. Było to spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski z Meksykiem, a pomocnik zaliczył ostatnie piętnaście minut tego pojedynku. Od tamtej pory „Kuba” nie powąchał murawy przez choćby sekundę. Nie poddał się jednak i kilkanaście dni temu doszła do nas wiadomość, że Polak rozpoczął treningi z zespołem Wolfsburga. Niestety kilka dni później nadeszła kolejna-tym razem zła informacja. Reprezentant Polski odczuwa znów ból w plecach.

Mimo wszystko selekcjoner Adam Nawałka zdecydował się powołać go na zgrupowanie. Błaszczykowski nie zjawi się jednak na nim, gdyż po konsultacjach z trenerem reprezentacji Polski doszli do wniosku, że lepiej, by przepracował ten czas spokojnie i solidnie w klubie. Teraz okazuje się również, że domniemany ból po powrocie do treningów, jest tylko bólem przeciążeniowym i nie ma się czego obawiać. Powiedział o tym dla „Przeglądu Sportowego” lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski:

– Kuba miał w ostatnim czasie problem z mięśniem czworogłowym, ale to nic poważnego. W ciągu dwóch tygodni ma już trenować na maksymalnych obrotach. To bardzo dobra wiadomość. Jesteśmy optymistami co do jego przygotowania na mundial

Dodatkowo takie informacje oraz to jak trenuje skrzydłowy, potwierdził na swoim twitterowym profilu dziennikarz Wirtualnej Polski Mateusz Skwierawski. Napisał on, że Polak trenuje z swoim klubie zarówno indywidualnie, jak i z całą drużyną. Z takiego obrotu spraw należy się cieszyć. Do mundialu zostało już niewiele czasu. Nikt jednak nie wyobraża sobie reprezentacji Polski bez tego właśnie gracza.

Like it? Share with your friends!

0