Gwiazda światowej piłki wzorowała się na reprezentancie Polski!


0


Często piłkarze w wywiadach mówią na jakim wzorowali się w przeszłości. Takiej wypowiedzi udzielił również jeden z najlepszych środkowych obrońców na świecie i zawodnik Realu Madryt, Raphael Varane. Francuz w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego” powiedział, że w przeszłości jego wzorem do naśladowania był były reprezentant Polski!

Varane jest stoperem, więc jak można się domyśleć jego wzorem też był środkowy obrońca. Tym obrońcą był były kapitan reprezentacji Polski, Jacek Bąk także z występów w Austrii Wiedeń i Lens. To właśnie Lens połączyło obydwojga zawodników. Varane jest wychowankiem tego francuskiego klubu, a Bąk reprezentował jego barwy w latach 2001-2005.

Warto przypomnieć, że przez wiele lat Bąk stanowił o sile reprezentacji Polski. Był jej prawdziwym dowódcą i to głównie na nim opierała się nasza defensywa. Defensor zagrał w narodowych barwach 96 razy, a jego szczyt formy miał miejsce, kiedy to selekcjonerem reprezentacji Polski był Paweł Janas.

Raphael Varane wybór Bąka jako swojego wzoru do naśladowania argumentował tak: „Grałem z jego synem w juniorskich zespołach Lens. Bardzo mi imponowało, że jego tata był profesjonalnym piłkarzem i grał w pierwszym zespole. Podpatrywaliśmy go, jak gra. Kilka razy minęliśmy się w drzwiach szatni, ale nie miałem okazji z nim porozmawiać. Muszę też przyznać, że po prostu brakowało mi odwagi, aby poprosić go o wspólne zdjęcie”.

Like it? Share with your friends!

0