Lotto Ekstraklasa. Lechia rozstrzelała Arkę w Derbach Pomorza!

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej piłkarskiej Lotto Ekstraklasy wszystkim kibicom przyniosła wiele emocji. Było kilka sensacyjnych wyników. Tu jednak zajmiemy się spotkaniem Lechii Gdańsk z Arką Gdynia. Derby Pomorza były właśnie jedną z takich sensacji, bo Gdańszczanie już w pierwszej połowie rozbili swoich rywali w pył nie pozostawiając złudzeń.

Pierwsza część spotkania to prawdziwa kanonada w wykonaniu podopiecznych Piotra Stokowca. Strzelanie rozpoczął już w 14. minucie Flavio Paixao. Lechia po odebraniu piłki na swojej połowie popędziła z kontrą. Peszko dośrodkował do Haraslina, a ten uderzył w interweniującego Steinborsa. Piłka jednak trafiła wprost pod nogi Flavio, który umieścił ją w siatce. Drugą bramkę już w 25. minucie dorzucił Sławomir Peszko. Sławczew dośrodkował w pole karne, tam obrońca wybił piłkę na tyle nieporadnie, że dopadł do niej Lipski, który wystawił ją idealnie właśnie reprezentantowi Polski. Trzeci gol padł już 3. minuty później. Bohaterami akcji znów Peszko i Paixao. Polak wywalczył rzut karny, po tym jak przedzierał się skrzydłem w pole karne rywali, a tam wyciął go Bogdanov. Jedenastkę pewnie wykorzystał Flavio uderzając płasko w prawy dolny róg.

Czwarta bramka i znów Flavio Paixao. Portugalczyk zaliczył w tym spotkaniu klasycznego hat-tricka. Ukoronował go strzałem głową po wrzutce Patryka Lipskiego. Była to 39. minuta. Druga połowa dla gospodarzy to już była czysta formalność. Mimo to dali sobie strzelić 2 bramki. Najpierw w 67. minucie Zarandia w trudnej sytuacji pokonał Dusana Kuciaka, a następnie już w doliczonym czasie gry zrobił to samo Meksykanin Esqueda. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 4:2. Wygrana pozwoliła gospodarzom utrzymać pewien dystans od strefy spadkowej. Jednak to tylko jeden punkt i to dzięki ledwie remisowi Termalici. Arka porażką zaprzepaściła szansę na górną „8”. Sezon zasadniczy zakończyła na 9 miejscu, tracąc 3 punkty do ósmego Zagłębia Lubin.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 4:2(4:0)