Seria A. Świetny występ Arkadiusza Milika. Polak poprowadził zespół do zwycięstwa


1


Powrót Arkadiusza Milika na boisko wyczekiwany był przez wszystkich kibiców, zarówno reprezentacji Polski, jak i Napoli od dawna. Gdy to nastąpiło, wszyscy liczyli, że Polak zacznie strzelać bramki jak najszybciej. Stało się to dziś w spotkaniu ligowym włoskiej Serie A, gdzie drużyna z Neapolu zagrała z Chievo.

Arkadiusz Milik okazał się dziś szczęśliwym talizmanem i człowiekiem, który poniósł swój zespół do wygranej. A łatwo o to nie było. Gospodarze przegrywali od 73. minuty z Chievo po  trafieniu Mariusza Stępińskiego. Wtedy już na boisku przebywał  Milik. I gdy wydawało się, że mecz jest przegrany, to reprezentant Polski dał sygnał do ataku. Najpierw w 89. minucie Polak wyrównał głową, po świetnym podaniu Insigne. Następnie sam już w doliczonym czasie gry asystował przy bramce Diawary. Był to pierwszy gol byłego zawodnika Górnika Zabrze, od kiedy wrócił na boisko po półrocznej przerwie. A dodatkowo poniósł zespół do walki.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Za mną bardzo trudne pół roku, ale teraz wszytko już jest w porządku. Jestem gotowy do gry i cieszę się z naszego zwycięstwa.

– Po moim trafieniu uwierzyliśmy w sukces. Długo brakowało nam dogodnych okazji, jednak w drugiej połowie było zdecydowanie lepiej pod tym względem. Zrobiliśmy wszytko, by wygrać. Osiągnęliśmy cel i teraz możemy skupić się na kolejnych meczach. – powiedział dalej Polak. Jak się okazało ze swojego występu zadowolony był nie tylko sam napastnik. Ciepłe słowa wypowiedział szkoleniowiec wicelidera Serie A. – Jestem szczególnie zadowolony z występu Arka i Amadou Diawary. Za każdym razem, kiedy Milik pojawia się na boisku, pokazuje nam, jak bardzo brakowało go drużynie w ciągu jego dwóch kontuzji – powiedział Maurizio Sarri. Takie słowa mogą podbudować Milika do jeszcze cięższej pracy, a co za tym idzie, do szybszej odbudowy swojej dyspozycji. Jest to ważne, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata.

Like it? Share with your friends!

1