Poranek z Polską Piłką – 9 kwietnia

0

Dzieeeeeeń dobry! Jak każdego poranka przedstawiamy Wam skrót najważniejszych informacji z poprzedniego dnia. Bez zbędnego przedłużania. Zapraszamy!

Milik bohaterem Napoli

Arkadiusz Milik stał się bohaterem Napoli. Wicelider włoskiej Serie A przegrywał u siebie z Chievo Werona 0:1, po bramce Mariusza Stępińskiego. Milik pojawił się na boisku w 64 minucie, a na kilka chwil przed końcem meczu najpierw zdobył bramkę wyrównującą, a w 3 minucie doliczonego czasu gry zaliczył asystę przy trafieniu Amadou Diawary. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 70 minucie.

Piszczek asystuje

Borussia Dortmund pewnie pokonała na własnym obiekcie VfB Stuttgart 3:0. Pełne spotkanie w barwach gospodarzy zagrał Łukasz Piszczek, który dodatkowo zaliczył asystę przy trafieniu Christiana Pulisicia na 1:0. W drużynie gości całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Marcin Kamiński.

Wilczek strzela

Dobrą passę ma Kamil Wilczek. W niedzielne popołudnie zdobył bramkę w meczu 2. kolejki rundy finałowej duńskiej ekstraklasy. Była to 10. bramka Polaka w tym sezonie. Broendby wygrało z Horsens 5:1.

Wysoka forma Mierzejewskiego

Sydney FC wygrał na zakończenie sezonu zasadniczego Hyundai A-League z Adeilaide United 3:0. Adrian Mierzejewski zaliczył bardzo dobry występ asystując przy jednej z bramek, a przy pozostałych dwóch kluczową rolę odegrał były reprezentant Polski.

Hildeberto powraca

Northampton zdecydowało się zakończyć wypożyczenia kilku zawodników, w tym piłkarza Legii Warszawa, Hildeberto. Portugalczyk w najbliższych dniach wyleci z Anglii i rozpocznie treningi z mistrzami Polski.