fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Lotto Ekstraklasa. Jesus Imaz na dłużej w Krakowie


0


Finał sezonu piłkarskiej Lotto Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym mobilizacja we wszystkich ekipach jest ogromna. Pozycja na koniec sezonu, może bowiem zaważyć o tym, z jakiego pułapu dana drużyna będzie startować w kolejnych rozgrywkach. Jednak nie tylko to ma znaczenie, przede wszystkim ważne by przedłużyć umowy ze swoimi najlepszymi graczami.

Właśnie tak postępuje krakowska Wisła. Zespół prowadzony przez Joana Carillo już jakiś czas temu zaczął przedłużanie umów z zawodnikami. Do tej pory udało się to zrobić w przypadku Patryka Małeckiego, Macieja Sadloka, Michała Buchalika, Carlitosa i Jakuba Bartkowskiego. Kibiców Białej Gwiazdy szczególnie pewnie cieszy, że największa gwiazda zespołu, jaką jest niewątpliwie Carlitos, zostanie w zespole na kolejny sezon. Hiszpan prowadzi bowiem drużynę po kolejne punkty, strzelając przy tym mnóstwo bramek. Nie jest on jednak jedyną postacią z Półwyspu Iberyjskiego, która przedłużyła kontrakt.

Stało się tak automatycznie w przypadku Jesusa Imaza. Kolejny z Hiszpanów w zespole, po spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz, przedłużył umowę do 30 czerwca 2019 roku. Były gracz Cadizu jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie. Jako skrzydłowy ma też bardzo dobre liczby. W samej tylko Ekstraklasie zagrał 23 spotkania i zdobył w nich siedem bramek oraz dwukrotnie asystował. Czyni go to drugim najlepszym strzelcem w zespole. Według portalu Transfermarkt, Imaz wyceniany jest na 400 tysięcy euro. Do Wisły trafił jednak bez kwoty odstępnego.

Like it? Share with your friends!

0