Poranek z Polską Piłką – 10 kwietnia


0


Dzieeeeeń dobry, drodzy czytelnicy! Wczoraj w świecie futbolu możei działo się niewiele, jednak i tak warto odnotować kilka sytuacji. Zapraszamy!

Milik zaimponował Włochom

Włoskie media są pod ogromnym wrażniemie występu, jaki zgotował w niedzielę Arkadiusz Milik. Polak niemal w pojedynkę poprowadził Napoli do zwycięstwa w meczu z Chievo (2:1), zdobywając gola i asystę. Portale są zgodne co do oceny polskiego napastnika za tamto spotkanie. Zdecydowana większośc przyznawała mu „7”, pisząc przy tym, że ciężka praca zawsze popłaca i jest on tego dobitnym przykładem.

Burza we Francji

Po meczu z FC Nantes, na Kamila Glika spadła fala krytki, która jest pokłosiem fatalnego zachowania stopera w tamtym spotkaniu. Polak bardzo nieeleganckim wejściem starał się zatrzymać Rene Khrina, co oczywiście skończyło się faulem i (naszczęście) tylko żółtą kartką. Mimo wszystko o Gliku nadal piszą francuskie gazety, dla których jego interwencja była „paskudna”, a czerwona kartka to była rzecz oczywista.

Słaba ocena Piszczka

Niemiecka prasa znów nie oszczędziła Łukasza Piszczka. Co prawda Borussia Dortmund pewnie ograła VfB Stuttgart 3:0, ale występ Polaka nie został najlepiej oceniony. Piszczu otrzymał ocenę 3,5 (w skali od 1-6, gdzie „1” oznacza klasę światową, a 6 – beznadziejny występ).

Japończycy zmieniają trenera

Dwa miesiące przed mundialem Japończycy zwolnili trenera Vahida Halilhodzica i zatrudnili w jego miejsce Akirę Nishino. W poniedziałek ogłoszono to oficjalnie.

Like it? Share with your friends!

0