Reprezentacja Polski. Jakub Błaszczykowski wznowił treningi!


0


W kontekście zbliżającego się mundialu napływają do nas coraz lepsze wieści dotyczące naszych kadrowiczów. Najpierw niesamowity weekend i forma większości piłkarzy (między innymi gole Milik i Stępińskiego oraz Grosickiego, asysty Piszczka i Mierzejewskiego), a teraz jeszcze wiadomość z ostatniej chwili na temat zdrowia Jakuba Błaszczykowskiego.

W Wolfsburgu postępy w leczeniu kontuzji naszego skrzydłowego były znikome. Nie było widać żadnego progresu, dlatego Polak zdecydował się na wyjazd do Polski i kontynuowanie rekonwalescencji w Płocku. Był to strzał w dziesiątkę. Kuba wraca do zdrowia ekspresowo i wziął udział w pierwszym treningu Wolfsburga od czasu kontuzji.

W Płocku leczył go Leszek Dyja, odpowiadający za przygotowanie fizyczne piłkarzy tamtejszej Wisły. Za decyzją o przyjeździe stał w dużej mierze Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec Płocczan, ale i wujek piłkarza.

https://twitter.com/VfL_Wolfsburg/status/983674861993320448?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsportowefakty.wp.pl%2Fpilka-nozna%2F748023%2Fnareszcie-jakub-blaszczykowski-wznowil-treningi&tfw_site=SportoweFaktyPL

W kontekście zbliżającego się mundialu, informacja o powracającym do zdrowia Błaszczykowskim jest wprost jak miód na serce polskiego kibica. Nie do dziś wiadomo, że Kuba to prawdziwe serce reprezentacji, co udowodnił chociażby podczas Euro 2016.

„Wilki” do końca rozgrywek rozegrają jeszcze pięć meczów ligowych. Ostatni z nich zaplanowano na 12 maja, a Polacy pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Rosji zagrają 19 czerwca z Senegalem, więc Błaszczykowski będzie mieć czas na złapanie rytmu meczowego i później przygotowywanie się wraz z kadrą do imprezy.

Like it? Share with your friends!

0