fot. własne/Paweł Jerzmanowski

LOTTO Ekstraklasa. Bjelica nie owija w bawełnę. Lech będzie mistrzem i tyle!


0


Lech Poznań po 30 kolejkach sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy jest liderem z przewagą jednego punkta Jagiellonią i Legią Warszawa. Poznaniacy są jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski. Można pokusić się o stwierdzenie, że „Kolejorz” jest największym kandydatem na mistrza, gdyż wygrał cztery ostatnie spotkania w ekstraklasie.

Już od kilku lat jesteśmy świadkami rozgrywek ekstraklasy z 37 kolejkami. Ta formuła zwana „ESA 37”, gdzie tabela po 30 spotkaniach dzieli się na grupę mistrzowską i grupę spadkową, a drużyny z poszczególnych grup grają tylko mecze między sobą startuje już w ten weekend. Dodatkowym smaczkiem jest to, że między czterema drużynami z czuba tabeli jest mała różnica punktów i tak na prawdę do walki o mistrzostwa Polski może włączyć się jeszcze plasująca się na czwartej lokacie Wisła Płock, która traci do „Lechitów” tylko sześć punktów.

Sezon wchodzi w decydujące fazę, więc i temperatura powoli rośnie. Nic dziwnego, że coraz to głośniej słyszymy szumne zapowiedzi poszczególnych klubów. Do tego trendu dołączył się trener „Dumy Wielkopolski”, Nenad Bjelica, który w wywiadzie dla Sebastiana Staszewskiego, dziennikarza Sport.pl powiedział takie słowa: „Nie zamierzam bać się słów. Jesteśmy faworytem. Gramy jak faworyt. Mamy mentalność faworytów. Będziemy mistrzami Polski”.

Odważne zapowiedzi trenera Lecha mają jednak swoje pokrycie w rzeczywistości. „Poznańska Lokomotywa” jest w gazie, a wobec problemów Legii Warszawa wydaje się głównym faworytem do mistrzostwa Polski. Mimo, że w tabeli to tylko jeden punkt, to mentalnie Lech wypracował sobie taką przewagę, który stawia go na samym czele grona kandydatów.

Like it? Share with your friends!

0