Polacy za granicą. „L’Equipe” wskazał cztery kluby walczące o Roberta Lewandowskiego


0


Atmosfera wokół Roberta Lewandowskiego jest ciągle napięta za sprawą niepewnej przyszłości Polaka. Wszystko przez głośną zmianę menadżera. Cezarego Kucharskiego zastąpił Pini Zahavii, a Izraelczyk znany jest z dopinania gigantycznych transferów. Teraz jednak to dziennikarze „L’Equipe” dodają oliwy do ognia.

Francuscy dziennikarze twierdzą, że Robert Lewandowski wskazał cztery zespoły, do których mógłby odejść z Bayernu Monachium. Według nich, kapitan reprezentacji Polski wymienił Chelsea Londyn, PSG, Real Madryt i… no właśnie, czwarty klub nie został jeszcze ujawniony.

Na liście ponoć nadal to madrycki Real jest pierwszy. W przypadku przejścia Lewego do Hiszpanii można by mówić o niesamowitym skoku marketingowym. Napastnik Bayernu już jest gwiazdą światowego formatu z twarzą rozpoznawalną niemal wszędzie. Gdyby jego drogi prowadziły dalej do Madrytu, jego rozpoznawalność poszybowałaby jeszcze wyżej.

Lewandowski rozgrywa aktualnie najlepszy sezon dla Bayernu w swojej karierze. Polak w 40 występach dla Bawarczyków (licząc wszystkie rozgrywki) strzelił 35 goli i dołożył cztery asysty. Jego kontrakt z mistrzem Niemiec wygasa w czerwcu 2021 roku, co tylko podbija jego cenę.

Like it? Share with your friends!

0