Lech Poznań przegrywa z Koroną Kielce! Antybohaterem Darko Jevtić…

Piątek 13-ego i pierwszy mecz rundy finałowej był niewątpliwie pechowy dla piłkarzy poznańskiego Lecha, a w szczególności dla Darko Jevticia… Pomocnik bowiem w 33. minucie zmarnował rzut karny, w efekcie czego jego drużyna przegrała przy Inea stadionie z Koroną Kielce 0:1.

Początek meczu przy Bułgarskiej należał zdecydowanie do piłkarzy Kolejorza, którzy w ciągu pierwszych 15. minut prowadzili grę głównie na połowie swoich rywali i kilkukrotnie atakowali ich bramkę. Wydawało się więc, że gol dla nich to tylko kwestia czasu, jednak z każdą upływającą minutą było coraz gorzej…

Lechci stracili przewagę i oddali więcej miejsca graczom Korony. Ratunkiem dla nich mógł być podyktowany w 33. minucie rzut karny, ten jednak też nie został wykorzystany. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Darko Jevtić, lecz jego strzał w dolny róg bramki nie zaskoczył golkipera złocisto-krwistych.

Sytuacja ta na dodatek kompletnie wybiła Lechitów z rytmu, co błyskawicznie wykorzystali gracze Korony i już dwie minuty później byli na prowadzeniu. Piłkę do bramki Putnocky’ego wbił bowiem strzałem z dystansu Sanel Kapidzić.

Po przerwie nie było lepiej, pech nadal nie opuszczał podopiecznych Nenada Bjelicy, którzy mimo kilku groźnych sytuacji wciąż nie potrafili umieścić piłki w siatce gości. W 79. minucie byli nawet naprawdę blisko jednak strzał Łukasza Trałki z bliskiej odległości fenomenalnie obronił Zlatan Alomerović.

Od tego momentu gra gospodarzy była coraz bardziej nerwowa, przez co w samej końcówce nie wykorzystali oni dwóch stu procentowych okazji na gola. Najpierw z odległości kilku metrów spudłował Nikola Vujadinović, a następnie do piłki nie zdążył Christian Gytkjaer i mecz zakończył się zwycięstwem Korony Kielce 0:1.

Lech Poznań 0:1 Korona Kielce

36′ Sanel Kapidzić 0:1

Lech Poznań: Putnocky – Gumny (67. Klupś), Dilaver, Vujadinović, Kostewycz (77. Tomasik) – Trałka, Gajos – Jevtić, Majewski, Jóźwiak (46. Chobłenko) – Gytkjaer.

Korona Kielce: Alomerovic – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste (63. Gardawski) – Kovacević (66. Kecskés), Możdżeń – Kosakiewicz, Janjić, Aankour – Kapidžić (77. Soriano).

Kartki: Gumny, Jevtić, Klupś – Diaw, Kosakiewicz, Alomerović, Dejmek

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 20054