Poranek z Polską Piłką – 15 kwietnia

Dzień dobry! Witamy serdecznie w niedzielnym wydaniu Poranku z Polską Piłką! Słońce za oknem sprzyja spacerom, ale również warto wybrać się na stadiony Lotto Ekstraklasy, bo tam się dzieją niesamowite rzeczy. Lecz nie tylko Ekstraklasą człowiek żyje, więc  warto przeczytać całość. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Porażka Legii i Jagiellonii!

Wygląda na to, że żadna z czołowych drużyn nie jest zainteresowana zdobyciem tytułu Mistrza Polski. Wczoraj porażki doznał Lech, a dziś w jego ślady poszły Legia z Jagą. Wojskowi na swoim stadionie ulegli Zagłębiu Lubin 0:1. Legionistów w 64. minucie pogrążył Filip Starzyński, po zagraniu Maresa. Jagiellonia przegrała również na swoim stadionie. Wszystko zawdzięcza Górnikowi Zabrze, dla którego było to pierwsze zwycięstwo od kilku spotkań. Podopieczni Marcina Brosza zwyciężyli 2:1. Obie bramki dla gości zdobył Igor Angulo. Dla gospodarzy trafił Karol Świderski.

#JozakOut

Sobotnia porażka Legii w meczu z Zagłębiem Lubin miała swoje poważne konsekwencje. Z funkcji trenera warszawian został zwolniony Romeo Jozak. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy asystent chorwackiego szkoleniowca, Dean Klafurić.

Słodko-gorzki debiut Bednarka

Jan Bednarek swój debiut w Premier League będzie wspominał z mieszanymi uczuciami. Polak wyszedł w pierwszym składzie swojego Southampton przeciwko Chelsea i w 60. minucie podwyższył wynik na 2:0 dla swej drużyny. Londyńczycy odrobili jednak straty i wygrali to spotkanie 3:2. Jednak występ stopera trzeba zaliczyć na duży plus.

Gol Lewandowskiego

Choć część kibiców może to już nudzić, dla nas nigdy to się takie nie stanie! Robert Lewandowski, mimo że na boisko wszedł w 69. minucie, to i tak zdobył bramkę. Polak uczynił to w 82. minucie dobijając rywali. Dzięki temu Bayern Monachium pokonał 5:1 Borussie Moenchengladbach. Lewy zmierza samodzielnie po koronę króla strzelców. Ma już na koncie 27 bramek, a drugi w kolejce Volland – tylko 14.

Piast coraz bliżej dna

Piast Gliwice dosyć mocno ociera się już o strefę spadkową. Podopieczni Waldemara Fornalika przegrali pojedynek z Cracovią 1:2. Zespół ze Śląska ma już tylko punkt przewagi nad znajdującą się pod nią w tabeli Termaliką. Trzeba jednak dodać, że Niecieczanie mają jeszcze zaległe spotkanie i w przypadku wygranej wyprzedzą Piast oraz swojego jutrzejszego rywala, czyli Pogoń Szczecin.

Bereszyński gotowy do gry

W ostatnim czasie Bartosz Bereszyński z powodu kontuzji, jakiej doznał w zeszłotygodniowych derbach Genui pauzował. Polak nabawił się urazu lewego uda. Teraz jest już wszystko w porządku i jak sam informuje w rozmowie ze sport.pl, jest gotów do gry. – Z nogą już wszystko w porządku. Od poniedziałku zaczynam zajęcia z zespołem. Na środowy mecz z Bologną powinienem być gotowy. To bardzo dobre wieści dla selekcjonera, w kontekście wyjazdu na Mundial. Obrońca jest brany po uwagę dosyć mocno i jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie, to znajdzie się zapewne w wąskim gronie szczęśliwców, którzy będą nas reprezentować w Rosji.