Mierzejewski wybrany najlepszym zawodnikiem A-League


0


Adrian Mierzejewski rozgrywa bardzo dobry sezon w australijskiej A-League. Niejednokrotnie strzelał i asystował przy bramkach kolegów, co zapewniło mu niemal status gwiazdy w tamtejszym futbolu. Nie dziwi więc przyznana Polakowi nagroda dla najlepszego piłkarza sezonu zasadniczego Hyundai A-League.

Nagroda została przyznana za liczbę punktów, jaką piłkarz zdobył w trakcie sezonu zasadniczego. Wygląda to bardzo podobnie jak wybór przez komentatorów Canal+ trójki najlepszych piłkarzy meczu w polskiej Lotto Ekstraklasy, z tą różnicą, że to wspomniani komentatorzy od razu przyznają punkty od jednego do trzech, dla najlepszych zawodników meczu.

Adrian Mierzejewski zdobył 28 punktów, wyprzedzając o jeden punkt Luke’a Brattana z Melbourne City FC.

Nikt w Australii nie jest tym zaskoczony. W czołówce było ciasno, ale wybór piłkarza sezonu mógł być tylko jeden. To dzięki niemu Sydney grało tak, jak grało. Kiedy przychodził, mówiłem, że czeka go trudne zadanie, by zastąpić Holoskę, ale on nie tylko mu sprostał, ale też wprowadził drużynę na jeszcze wyższy poziom – mówi były znakomity bramkarz Manchesteru United, Aston Villi i Chelsea, Mark Bosnich.

Mierzejewski wystąpił w 29 spotkaniach Sydney FC (2347 minut spędzonych na boisku). W tym czasie zdobył 14 bramek i zaliczył 10 asyst.

Like it? Share with your friends!

0