Premier League. Świetna postawa Bednarka nie obeszła się bez echa. Sygnał dla Nawałki?

Jan Bednarek zadebiutował w sobotę w Premier League. Jego Southampton przegrało 2:3, ale Bednarek zdobył bramkę na 2:0, lecz Chelsea w dziewięć minut odpowiedziała trzema trafieniami. Trener „Świętych”, Mark Hughes bardzo chwalił stopera po spotkaniu. Nie ma się co dziwić, gdyż sam Cristiano Ronaldo na swoją pierwszą bramkę na wyspach czekał osiem meczów, a Bednarek niecałe 60 minut.

Mimo strzelenia bramki sam polski defensor nie był zadowolony po spotkaniu. Jego drużyna przegrała kolejny pojedynek i nadal znajduje się w strefie spadkowej. Jednak menadżer Southamptonu w samych superlatywach wypowiadał się na temat reprezentanta Polski.

„Zachowywał się bardzo dojrzale. Southampton zapłaciło za niego konkretne pieniądze i widać było, że to nie przypadek. Udowodnił, że umie grać pod presją. Ma przecież za sobą wiele spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce”. – nawiązał Hughes do występów Polaka w Lechu Poznań.

„Podejmował odpowiednie decyzje, zaimponował mi chłodną głową. Oczywiście, nie był zadowolony z wyniku, bo chce wygrywać, tak jak cały zespół”. – zakończył trener „Świętych”.

Drużyna byłego zawodnika „Kolejorza” jest na 18 lokacie w Premier League i do bezpiecznego miejsca w tabeli traci pięć punktów. Warto dodać, że na ostatnim miejscu gwarantującym utrzymanie znajduje się drużyna innego reprezentanta Polski, Łukasza Fabiańskiego.