fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Ekstraklasa. Jerzy Dudek „ostro” o Legii!


0


Po zwolnieniu Romeo Jozaka, w polskich mediach wybuchła istna burza. Głos w sprawie tego, co dzieje się w największym polskim klubie, w swoim poniedziałkowym felietonie w „Przeglądzie Sportowym” zabrał Jerzy Dudek.

Od dłuższego czasu, wyniki oraz sama gra nie satysfakcjonowały nikogo związanego z klubem ze stolicy, a sobotnia porażka z Zagłębiem Lubin (0:1) sprawiła, że władze klubu postanowiły zwolnić Romeo Jozaka- ówczesnego trenera „Legionistów”. Dla Chorwata praca w Legii była pierwszą samodzielną z seniorską drużyną w karierze i choć Dariusz Mioduski zapowiadał, że Jozak dostanie czas, by zbudować fundamenty pod mocny zespół, tymczasem został zwolniony po ledwie siedmiu miesiącach.

Jerzy Dudek całą sytuację skomentował następująco: „Romeo Jozak miał zmienić Legię, wprowadzić chorwacki system oraz kupować i promować młodych graczy, ale to mu się nie udało. Doświadczeni gracze przyszli po to, by odcinać kupony, zespół grał słabo i wszystko wymknęło się spod kontroli.”

Odnośnie sposobu zarządzania klubem były piłkarz m.in. Liverpoolu i Realu Madryt mówi: „Wydawało się, że Legia po awansie do Ligi Mistrzów odskoczy reszcie stawki, ale nic z tego nie wyszło. Zarząd klubu podejmował decyzje na czuja, działał pod dużą presją, i na razie ich bilans nie jest najlepszy. Nie wiem, kto podpowiada prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu, ale to, co się dzieje z warszawskim zespołem, jest po prostu dziwne.”

„Nie ulega wątpliwości, że szatni Legii jest jakiś problem. Z całym szacunkiem dla mistrzów Polski, ale dziś Legia działa jak klub z prowincji, który nie podejmuje dobrych i rozsądnych decyzji. Nie tego się od niej oczekuje. Miała zdominować ekstraklasę, a teraz wydaje się, że ligę może wygrać każda z drużyn z czołowej szóstki”- zakończył.

Like it? Share with your friends!

0