Lotto Ekstraklasa. Roman Kosecki krytykuje zwolnienie Romeo Jozaka. Mocne słowa!


0


Nie milkną echa na temat zwolnienia Romeo Jozaka z funkcji głównego szkoleniowca Legii Warszawa. Pojawiające się na ten temat opinie są miażdżące dla właściciela stołecznej drużyny. Dariusz Mioduski próbował bronić mocno swoją decyzję, lecz na nic się to zdało. Swój głos w tej sprawie zabrał był gracz Wojskowych – Roman Kosecki.

Chorwat miał być szkoleniowcem długoterminowym. Tak twierdził Mioduski, gdy Jozak przejmował we wrześniu schedę po Jacku Magierze. Nie słuchał wtedy opinii, że ówczesny dyrektor sportowy w Dynamie Zagrzeb nie ma wielkiego doświadczenia w pracy z seniorami. Wcześniej bywał tylko asystentem pierwszego trenera w NK Osijek, reprezentacji Libii, czy właśnie Dynamie. I choć chwilami, podczas jego kilkumiesięcznej przygodzie z Legią wydawało się, że może być dobrym trenerem, to ostatecznie ta wizja poszła w zapomnienie. Decyzja ta jest szeroko komentowana, głównie krytycznie lub bardzo krytycznie.

Swoje zdanie na ten temat w rozmowie z radiem zapinamypasy.pl zabrał Roman Kosecki, który przed laty był gwiazdą warszawskiej drużyny. Twierdzi on, że Jozak może zza pleców sterować drużyną. Wszystko przez to, że jego asystent przejął teraz zespół. – Legia to zespół, któremu życzę mistrzostwa i kibicuję. Czy to jednak normalne, że skoro zwalniany jest trener, to na jego miejsce wchodzi dotychczasowy asystent? To chyba normalne, że to szkoleniowiec sprowadza cały sztab, więc skoro on odchodzi, to reszta powinna opuścić klub razem z nim. Przypuszczam, że Jozak będzie sterował drużyną z tylnego fotela. To niepoważne.

-„Obudźcie się,miejcie wizję, to nie są cyrki objazdowe”

Jakby tego było mało, Kosecki wygłosił apel do prezesów polskich drużyn. Krytykuje on politykę transferową klubów Lotto Ekstraklasy, jak i zarządzanie.- Niestety świat bałkański coraz mocniej zaatakował polską piłkę. Sprowadzani są piłkarze z tamtego regionu, którzy nic tam nie znaczą. Większość z nich nic nie wnosi do polskiej piłki. Jedyny klub, który według byłego reprezentanta Polski jest wart uznania, to Górnik Zabrze: -To klub, który działa zgodnie z jakąś filozofią. Stawia się na młodych Polaków. Jest polski trener i widać, że przynosi to dobre efekty.

Like it? Share with your friends!

0