Piotr Zieliński na celowniku Atletico i Barcelony


0


Nieprawdopodobnie brzmią informacje włoskiej prasy, ale jednak. Zdaniem „Transfermarktweb.com” Piotr Zieliński znalazł się na celowniku FC Barcelony oraz Atletico Madryt.

Polski pomocnik od dłuższego czasu budzi zainteresowanie dużych marek. Zaraz po Euro 2016 chciał go kupić z Udinese Liverpool, ale jak wszyscy dobrze wiemy Zieliński trafił ostatecznie do Neapolu. Niepowodzenie przed kilkoma laty nie osłabiło zainteresowania ze strony „The Reds”, którzy dalej chcą kupić reprezentanta Polski. W tym celu angielski klub ma zamiar wykorzystać znajdujący się w kontrakcie zawodnika zapis o klauzuli odstępu w wysokości 70 milionów euro.

Napoli nie zamierza jednak czekać z założonymi rękami. Zdaniem włoskich mediów w niedługim czasie Zieliński ma złożyć podpis pod nową umową, która będzie trwała do 2022 roku. Prasa na Półwyspie Apenińskim twierdzi, że umowa ma lepiej odzwierciedlać pozycję Polaka w zespole. Wraz z podpisem pod nowym kontraktem ma dostać podwyżkę, a także zostanie znacznie podniesiona klauzula odejścia, tak aby odstraszyć potencjalnych zainteresowanych kupnem Polaka.

Okazuje się, że nie tylko Liverpool chce kupić Piotra Zielińskiego, ale także dwaj hiszpańscy giganci: FC Barcelona i Atletico Madryt. Zainteresowanie ze strony „Dumy Katalonii” ma wynikać z faktu, że z zespołu niemal na pewno odejdzie Andres Iniesta, a dodatkowo w klubie nie są zadowoleni z postawy Andre Gomeza.

Nie wiadomo jak na zainteresowanie tych klubów zareagowałby sam Zieliński. W internecie krążą screenshoty z jego prywatnego konta na Facebooku, z którego wynikało, że jest kibicem Realu Madryt.

Piotr Zieliński zagrał w tym sezonie w 41 spotkaniach, zdobywając 7 bramek i zaliczając 2 asysty.

Like it? Share with your friends!

0