Lotto Ekstraklasa. Czerczesow może wrócić do Legii. ” On będzie chciał wrócić do Polski”


0


Zwolnienie Romeo Jozaka ze stanowiska pierwszego szkoleniowca Legii Warszawa zostało już przewałkowane tyle razy, że szkoda o tym wspominać. Wiadomo, że do końca sezonu zastąpi go Dean Klafurić, co również wywołało wiele komentarzy. Ciekawszym jednak tematem jest, kto zastąpi Jozaka od nowego sezonu. Z możliwą odpowiedzią przychodzi reprezentant Polski.

Zrezygnowanie z usług Chorwata przez Dariusza Mioduskiego było po meczu z Zagłębiem tak nagłe, jak burza w środku lata. Właściciel Wojskowych poinformował o tym w nocy tuż po spotkaniu. Fala krytyki, jaka spadła na zarządzające Legią osoby, była ogromna. Nie mniej jednak, pora skupić się na dalszej części rundy finałowej. Tymczasowym trenerem został asystent Jozaka, co wydaje się w tej chwili najrozsądniejszym wyborem. Brak jest bowiem czasu, by ktoś całkiem obcy „wszedł” w zespół i go poznawał od podstaw. Klafurić ma to dawno za sobą, a co by nie mówić – ma szansę zdobyć nawet dublet.

Wiele emocji wzbudza pytanie, kto od kolejnych rozgrywek przejmie drużynę z Warszawy. Pojawiały się głosy jeszcze przed zwolnieniem Chorwata, że może to być Adam Nawałka. Wywołało to wiele szoku, ale nie oszukujmy się – szkoleniowiec reprezentacji obecnie celuje dużo wyżej. Ciekawe informacje podał za to Maciej Rybus. Reprezentant Polski w rozmowie z rosyjskim serwisem „Rsport” powiedział, że Stanisław Czerczesow jest zachwycony Polską: – Zauważyłem, że Czerczesow lubi Polskę. Rozmawialiśmy o moim kraju. Uważam, że on jest zachwycony Legią, infrastrukturą, atmosferą wielkiego klubu i samego miasta. Jakby tego było mało, zasugerował on powrót Rosjanina do Legii:– Myślę, że Czerczesow będzie chciał wrócić do Polski. Nie wiem, kiedy to się stanie, ale kiedyś powinno. W Polsce Legię albo się kocha, albo nienawidzi. To klub, który zawsze jest pretendentem do tytułu.

Są to o tyle zaskakujące słowa, że obecny selekcjoner reprezentacji Rosji w przypadku dobrej postawy gospodarzy na Mundialu, może osiąść w ojczyźnie na dłużej. Poza tym wydaje się, że w chwili obecnej, jest on poza zasięgiem finansowym stołecznej drużyny. Czerczesow był szkoleniowcem Legii w latach 2015-2016 i poprowadził Warszawian do dubletu.

Like it? Share with your friends!

0