Polacy za granicą. Lewandowski poinformował kolegów, że chce odejść do Realu Madryt!


1


W tej historii zostało powiedziane już wiele. Niestety, do tej pory nic nie powiedział sam zainteresowany, odcinając się od plotek. Jednak wszystko ma swój czas i stało się. Według dziennika „Sport Bild”, Robert Lewandowski poinformował kolegów z szatni, że po sezonie chce opuścić Monachium i zamienić je na Madryt.

Saga z transferem kapitana reprezentacji Polski do Realu Madryt trwa już od kilku lat. Raz słabła, a innym razem przybierała na sile. Ostatnio poszybowała mocno w górę, a to wszystko za sprawą zmiany agenta przez „Lewego”. Cezarego Kucharskiego zastąpił Pini Zahavi, który specjalizuje się w głośnych transferach. A takim byłyby z pewnością przenosiny Polaka do Królewskich. Dotąd Lewandowski odcinał się od tych doniesień. Zapewniał, że skupia się na grze dla Bawarczyków. Wszystko ma jednak swój kres. Według „Sport Bildu” RL9 powiedział kolegom z drużyny, że chciałby po sezonie opuścić Bayern i przenieść się do Realu Madryt.

Oczywiście nic nie jest pewne. Napastnika obowiązuje jeszcze z drużyną z Monachium kontrakt do 2021 roku. Wszystko więc w rękach mistrzów Niemiec. Już jakiś czas temu Karl-Heinz Rummenigge  zapowiedział, że napastnik reprezentacji Polski nigdzie z Bayernu się nie ruszy: – Nikt nie kupi piłkarza Bayernu bez zgody Bayernu. Jestem w stanie założyć się o wszystko, że Robert zostanie z nami na kolejny rok. Właśnie dlatego interesy naszego zawodnika przejął Zahavi. Ma on sprawić, że wymarzony transfer dojdzie do skutku. Takie informacje dodadzą kolejnego smaczku półfinałowym spotkaniom pomiędzy Bayernem a Realem. Milczący dotąd „Lewy” będzie chciał jak najlepiej pokazać się w tym dwumeczu. Jak to się wszystko potoczy? Odpowiedź przybędzie pewnie tuż po mundialu.

Like it? Share with your friends!

1