Poranek z Polską Piłką – 22 kwietnia

-1

Dzieeeeeń dobry! Jak każdego poranka zapraszamy Was na przegląd najważniejszych informacji poprzedniego dnia. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy|!

• Gol Lewandowskiego. Bayern zwycięża

Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe Hannover 96 3:0. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski. Polak był rezerwowym w tym spotkaniu. Pojawił się na placu gry w 67. minucie, a niedługo po tym cieszył się z 38 gola w tym sezonie.

• Dwie asysty Grosickiego

Hull City po szalonym meczu zremisowało na wyjeździe z Bristol City 5:5. Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 63. minucie meczu i zaliczył dwie asysty, przy trafieniach Abela Hernandeza oraz Fraziera Campbella.

• Bednarek wystąpi w Pucharze Anglii

Jan Bednarek szturmem wdarł się do składu Southampton i wydaje się, że nie prędko odda miejsce. Według informacji WP Sportowe Fakty Polak ma zagrać w pierwszej jedenastce „Świętych” na mecz półfinału Pucharu Anglii z Chelsea. – Polak to nadzieja klubu – mówi Adam Leitch, dziennikarz lokalnego „Southern Daily Echo”.

• Pewne zwycięstwo Jagi

Jagiellonia Białystok odpowiedziała Lechowi Poznań i pewnie wygrała 3:0 na wyjeździe z Koroną Kielce. Zawodnikiem meczu został Arvydas Novikovas, który najpierw asystował przy trafieniu Romana Bezjaka, a następnie sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

• Bez bramek z Gliwicach

Piast Gliwice po bardzo słabym meczu bezbramkowo zremisował u siebie z Pogonią Szczecin. Gospodarze byli bliżsi zwycięstwa, ale ostatecznie po analizie VAR sędzia anulował rzut karny dla zawodników Waldemara Fornalika.

• Wisła awansowała

Wisła Płock awansowała na 4. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy po tym, jak zawodnicy Jerzego Brzęczka wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Bramkę dającą zwycięstwo gościom strzelił Alan Uryga. Dobrze zagrał także Thomas Daehne, który kilkukrotnie ratował zespół przed utratą bramki.