Poranek z Polską Piłką – 23 kwietnia

0

Dzieeeeeń dobry! Jak każdego poranka przedstawiamy Wam skrót najważniejszych informacji ze świata polskiej piłki. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy!

• Napoli wygrywa z Juventusem

Napoli wygrało w Turynie z Juventusem 1:0 po bramce w 90. minucie Kalidou Koulibaly’ego. W 61 minucie z ławki wszedł Arkadiusz Milik, a chwilę później Piotr Zieliński.

• Legia zwycięska, mimo gry w „10”

Legia Warszawa po fantastycznym trafieniu Christiana Pasquato w 43 minucie wygrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:0. Mistrzowie Polski ostatnie pól godziny grali w „10”, po tym jak sędzia Mariusz Złotek pokazał drugą żółtą kartkę dla Jarosława Niezgody.

• Sandecja przerywa passę Arki

Sandecja Nowy Sącz zdobyła ważne 3 punkty, w kontekście walki o utrzymanie. Zawodnicy Kazimierza Moskala pokonali Arkę Gdynia 3:1. W osiągnięciu takiego wyniku pomogli sami goście, którzy strzelili dwa samobóje (Zbozień i Warcholak). Oprócz nich na listę strzelców wpisali się Esqueda oraz Danek.

• Fabiański broni karnego… i 5-krotnie wyciąga piłkę z siatki

To był pokaz siły Manchesteru City. Nowi mistrzowie Anglii rozbili 5:0 na własnym obiekcie Swansea City. Wiele roboty miał w tym spotkaniu Łukasz Fabiański, który obronił kilka groźnych strzałów gospodarzy w tym rzut karny, jednak ostatecznie on i jego koledzy musieli uznać wyższość „Obywateli”.

• Bednarek i Southampton nie dali rady Chelsea

Chelsea FC dołączyła do Manchesteru United i to „The Blues” zagrają w finale Pucharu Anglii. W niedzielę pokonali 2:0 Southampton po bramkach Giroud i Moraty. W składzie „Świętych” 78 minut rozegrał Jan Bednarek.

• Bezradna Sampdoria

Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Lazio Rzym 0:4. Bartosz Bereszyński grał pełne 90 minut, a Karol Linetty oraz Dawid Kownacki weszli z ławki rezerwowych.

• Stępiński strzela. Chievo przegrywa

Mariusz Stępiński zdobył honorowego gola dla Chievo w meczu z Interem Mediolan. Zespół polskiego zawodnika przegrał z „Nerrazurri” 2:1. Stępiński był zawodnikiem rezerwowym i wszedł na murawę w 83 minucie. Paweł Jaroszyński został zdjęty z boiska po godzinie gry.

• Mistrz Rzeźniczak

Karabach Agdam wygrał w niedzielę 1:0 z Sumqayit FK, dzięki czemu zapewnił sobie tytuł mistrza Azerbejdżanu. W składzie Karabachu występuje były Legionista, Jakub Rzeźniczak.