Polacy za granicą. Juventus planuje ściągnąć konkurenta dla Szczęsnego. Co z Polakiem?!


-2


Gianluigi Buffon najprawdopodobniej zakończy karierę po obecnym sezonie. Naturalnym następcą Włocha jest obecnie drugi bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny. Zdawało się, że Szczęsny po odejściu Buffona będzie miał pewną pozycję w bramce „Starej Damy”. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż „Juve” planuje ściągnąć konkurenta dla Polaka.

Federico Marchetti z Lazio Rzym jest na liście życzeń szefów Juventusu Turyn. Marchetti miałby być dodatkową konkurencją i zmiennikiem dla bramkarza reprezentacji Polski. Obecny golkiper Lazio w tym roku skończy 35 lat i do Turynu przeszedłby na zasadzie wolnego transferu, gdyż jego kontrakt z drużyną z „wiecznego miasta” wkrótce wygasa.

Pocieszającym faktem jest to, że Turyńczycy nie planuje pozyskać tak jak wcześniej o tym pisano bramkarza światowej klasy. Mówiło się o zainteresowaniu Janem Oblakiem z Atletico Madryt oraz Thibaultem Courtoisem z Chelsea. To, że Juventus chce ściągnąć bramkarze pokroju Marchettiego świadczy tylko o tym, że ma on być tylko zmiennikiem dla Szczęsnego, a to Polak ma być podstawowym golkiperem na lata. Na giełdzie nazwisk oprócz już wspomnianego zawodnika Lazio znajduje się bramkarz Emila Audero obecnie wypożyczonego z „Juve” oraz Alexa Mereta ze SPAL 2013.

Like it? Share with your friends!

-2