Polacy za granicą. Bayern musi pozwolić odejść Lewandowskiemu


1


Bardzo ciekawe słowa wypowiedział był gracz Bayernu Monachium Stefan Effenberg. Uważa on, że bawarski zespół będzie musiał pozwolić Robertowi Lewandowskiemu odejść, jeśli ten tego zachce. A chętnych na usługi bramkostrzelnego napastnika nie brakuje.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy dość mocno spekuluje się na temat przejścia RL9 do zespołu Królewskich. Miałby on tam zastąpić Francuza Karima Benzemę i stworzyć super duet z samym Cristiano Ronaldo. Ponoć Portugalczyk jest bardzo zainteresowany współpracą z Polakiem. A Lewandowski, który w Niemczech wygrał wszystko, co się da, chciałby poszukać nowych wyzwań i zrobić przed zakończeniem kariery ostatni wielki transfer. Wszystko to składa się w ciekawą układankę. Zwłaszcza że nie tak dawno kapitan reprezentacji Polski zmienił agenta z Cezarego Kucharskiego na Piniego Zahaviego.

 

Na temat odejścia swojego najlepszego zawodnika nie chcą nic za to słyszeć władze Bayernu. Jeden z szefów zapierał się, że Lewandowski nie opuści w zbliżającym się oknie transferowym klubu. Inne zdanie na ten temat ma Stefan Effenberg. Gracz klubu z Monachium w latach 1990–92 i 1998–2002 uważa, że Bayern musi pozwolić odejść Lewandowskiemu: – Rozumiem, że Robertem Lewandowskim zainteresowana jest też  jakaś angielska drużyna. Jeżeli Robert powie Bayernowi, że chce odejść, klub będzie musiał „otworzyć mu drzwi”. Bayern będzie musiał pozwolić mu odejść. – powiedział dla hiszpańskiego dziennika „As”. Po chwili dodał: – Lewandowski chce wygrać Ligę Mistrzów, ale z drugiej strony Bayern ma wszystko, żeby po nią sięgnąć. To samo dotyczyło jednak Toniego Kroosa. Podpisanie kontraktu z Realem pomogło mu zrobić ostatni krok do tego, żeby znaleźć się w elicie światowej piłki.

Like it? Share with your friends!

1