Poranek z Polską Piłką – 29 kwietnia

0

Dzieeeeeń dobry! Jak każdego poranka przedstawiamy Wam podsumowanie najważniejszych wydarzeń poprzedniego dnia w polskiej piłce. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy!

• Fabregas szybko ustawił mecz ze Swansea

Już w 4. minucie meczu Chelsea zdobyła pierwszą, i jak się później okazało jedyną, bramkę w meczu ze Swansea. Łukasza Fabiańskiego pokonał technicznym strzałem Cesc Fabregas, nie dają szans na skuteczną obronę Polakowi.

• Ważna wygrana Southampton

Jan Bednarek zagrał pełne 90 minut w meczu przeciwko AFC Bournemouth. Dzięki dubletowi ustrzelonemu przez Duszana Tadicia, „Święci” odnieśli ważne w kontekście utrzymania zwycięstwo.

• Przegrany powrót Błaszczykowskiego

Po blisko pół roku Jakub Błaszczykowski powrócił na boisko. Zagrał w podstawowym składzie w meczu Wolfsburga z HSV. Niestety „Wilki” przegrały 1:3, a polski zawodnik opuścił murawę w 75 minucie. Do tej pory występ kadrowicza Adama Nawałki był poprawny.

• Lech wykoleił się

Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 2:4, przy czym zawodnicy Nenada Bjelicy przegrywali już 0:4. Bramki dla gości strzelili Marcin Urynowicz, Mateusz Wieteska, Szymon Matuszek oraz Damian Kądzior, a dla gospodarzy Chobłenko oraz Gajos. Bramka tego ostatniego była tak na osłodę dla kibiców Lecha, ponieważ kapitan „Kolejorza” uderzył z przewrotki. Pocieszający dla gospodarzy jest fakt, że na ostatnie 15 minut wszedł Maciej Makuszewski, który chwilę po pojawieniu się na murawie zaliczył asystę przy trafieniu Chobłenki.

• Zagłębie wygrywa w dramacie

Zagłębie Lubin wywiozło z Płocka komplet punktów, po tym jak bramkę z rzutu karnego zdobył w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Filip Starzyński. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Nico Varela (również z karnego) oraz Patryk Tuszyński.

• Sandecja coraz bliżej spadku

Pogoń Szczecin pewnie wygrała na swoim stadionie z Sandecją Nowy Sącz 2:0. Bramki dla „Portowców” strzelali Ricardo Nunes oraz Adam Buksa. Po tym spotkaniu coraz cięższa wydaje się sytuacja gości, którzy na 4 kolejki przed końcem, mają 6 punktów straty do bezpiecznego miejsca.