fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Obradowała komisja PZPN. Są pierwsze decyzje po finale Pucharu Polski


1


W piątek zebrała się Komisja Dyscyplinarna PZPN, która decydowała o karach za środowy finał Pucharu Polski. Ze spraw boiskowych najwięcej mówiło się o brutalnym faulu Grzegorza Piesio na Sebastianie Szymańskim w okolicach linii środkowej boiska.

Do sytuacji doszło w 70 minucie meczu. Piłkarz Arki Gdynia z całym impetem wjechał młodemu Legioniście w nogi na wysokości piszczela. Sędzia Piotr Lasyk jeszcze sprawdził na powtórce wideo i nie miał żadnych wątpliwości. Arbiter wyrzucił Piesia z boiska.

To jednak nie wszystko, ponieważ w piątek nad tą sytuacją obradowała Komisja Dyscyplinarna PZPN, która postanowiła nałożyć na 29-letniego zawodnika karę 5 spotkań zawieszenia. Będzie ona jednak obowiązywała jedynie w meczach Pucharu Polski

Poniżej prezentujemy komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Komisja Dyscyplinarna PZPN po rozpoznaniu sprawy dotyczącej wykluczenia (czerwonej kartki) zawodnika Grzegorza Piesio w meczu finałowym o Puchar Polski z Legią Warszawa rozegranym w dniu 2 maja 2018 roku – ukarała zawodnika Grzegorza Piesio karą dyskwalifikacji w wymiarze pięciu meczów w meczach Pucharu Polski. Kara biegnie od dnia 3 maja 2018 roku.

Legia Warszawa w środę pokonała Arkę Gdynia 2:1, dzięki czemu aktualni mistrzowie Polski po raz 19 w historii klubu sięgnęli po Puchar Polski.

Like it? Share with your friends!

1