Polak mistrzem kraju, a Lech traci kolejne punkty

0

Dzieeeeń dobry! Jak każdego poranka zapraszamy Was na podsumowanie tego, co wydarzyło się w polskiej piłce. Bez zbędnego przedłużania. Zapraszamy!

• Lech traci punkty

Lech Poznań bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Wisłą Płock. Spotkanie stało na niezłym poziomie, ale zawodnicy obydwu klubów byli mało skuteczni, a te strzały, które leciały w światło bramki bronili bramkarze.

• Sandecja dalej z nadziejami

Sandecja wygrała w dramatycznych okolicznościach z Piastem Gliwice. Beniaminek zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w 90 minucie za sprawą Wojciecha Trochima. Wcześniej do siatki trafili Filip Piszczek (dla gospodarzy) oraz Tomasz Jodłowiec (dla gości)

• Kolejna porażka Arki

Aż 5 bramek widzieli kibice zgromadzeni na stadionie w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń pokonała Arkę Gdynia 3:2. Bramki zdobyli dla gospodarzy Kamil Drugas, Adam Frączczak i Adam Buksa w 82 minucie, a dla gdynian z karnego strzelił Mateusz Szwoch oraz z akcji Ruben Jurado. Wygrana zawodników Kosty Runjaicia mogła być bardziej okazała, ale w 30 minucie Adam Frączczak nie wykorzystał karnego.

• Gol Lewandowskiego

Bayern Monachium wygrał z FC Koeln 3:1, mimo że tegoroczny spadkowicz z Bundesligi sprawił niespodziankę i do przerwy prowadził po samobóju Niklasa Sule. Po przerwie mistrzowie Niemiec wskoczyli na wyższy poziom i strzelili 3 bramki. Jedną z nich zdobył Robert Lewandowski, którego było to 29. trafienie w tym sezonie Bundesligi.

• West Bromwich Albion walczy o utrzymanie

West Bromwich Albion dosyć niespodziewanie wygrał u siebie z Tottenhamem 1:0, po bramce Jake’a Livermore’a w 93 minucie. Dzięki temu WBA cały czas zachowuje szanse na utrzymanie w Premier League. Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku w 87 minucie.

• Pechowy remis Bednarka

Southampton bardzo pechowo zremisowało z Evertonem 1:1. „Święci” bramkę na wagę zwycięstwa stracili w 96 minucie. Jan Bednarek zagrał pełne spotkanie,

• Włosi chcą Glika

Zdaniem „France Football” trzy włoskie kluby są zainteresowane kupnem Kamila Glika. Mowa jest o Lazio Rzym, Sampdorii Genua oraz… Torino FC. Gdyby plotki okazały się prawdziwe i Polak przystałby na ofertę tego ostatniego zespołu, to byłby to dla niego powrót. Glik grał już w Torino w latach 2011-16.

• Rybus mistrzem!

Lokomotiw Moskwa wygrał w sobotę 1:0 z Zenitem Sankt Petersburg, dzięki czemu zespół zapewnił sobie tytuł mistrzowski na kolejkę przed końcem. Piłkarzem moskiewskiego klubu jest Maciej Rybus i został on drugim Polakiem w historii rosyjskiej Premijer Ligi, który wywalczył mistrzostwo kraju.

• Działacze apelują w sprawie Teodorczyka

W niedzielę Anderlecht zagra w meczu grupy mistrzowskiej belgijskiej Jupiler League z Club Brugge. Przed spotkaniem działacze obydwu klubów zaapelowali do kibiców niebiesko-czarnych, aby Ci powstrzymali się od ataków na Łukasza Teodorczyka, ze względu na niedawną śmierć brata.

– To od trenera zależy, czy z niego skorzysta. Teo wie, ile od niego zależy i co musi zrobić. Musimy zobaczyć, w jakiej będzie kondycji psychicznej po tym trudnym okresie. Może być zdołowany albo naładowany energią. Mam nadzieję, że kibice w Brugii okażą mu szacunek – stwierdził Devroe (dyr. sportowy Anderlechtu i były piłkarz Club Brugge).

Do jego apelu dołączył się van der Elst (legenda klubu z Brugii): – Mam nadzieję, że kibice Clubu ciepło i serdecznie go przyjmą, biorąc pod uwagę to, co go spotkało. To coś zdecydowanie gorszego od przegrania meczu piłkarskiego. Nie wiem, w jakiej będzie formie, ale Anderlecht go potrzebuje. Niby nie gra dobrego sezonu, a jest najskuteczniejszym graczem swojej drużyny.