Ekstraklasa. Lech przegrywa mistrzostwo Polski?

0

W meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok wynikiem 0:2 i tym samym praktycznie stracił realne szanse na mistrzostwo. Strzelcem bramek które pogrążyły podopiecznych Nenada Bjelicy byli Cillian Sheridan i Bartosz Kwiecień.

Jagiellonia praktycznie od samego początku spotkania prezentowała się znacznie lepiej niż gracze Kolejorza i zdecydowanie częściej stwarzała zagrożenie w polu karnym. Efektem dobrej ofensywnej gry przyjezdnych był gol strzelony w 16. minucie przez Sheridana. Irlandczyk wykorzystał podanie od Novikovasa i pewnym płaskim strzałem pokonał Putnocky’ego.
Na odpowiedź Kolejorza niby nie trzeba było długo czekać bo już w 19. minucie piłkę w siatce Kelemana umieścił Situm, niestety bramka nie została uznana, gdyż podający Christian Gytkjaer był na spalonym.
Do przerwy gospodarze próbowali swoich sił jeszcze kilkukrotnie, wciąż brakowało im jednak skutecznego wykończenia i pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Jagiellonii.
W drugiej połowie było już tylko gorzej, podopiecznym Nenada Bjelicy kompletnie brakowało pomysłu na stworzenie jakiejkolwiek akcji, która mogłaby zaskoczyć defensywę gości.
Pomysłu nie brakowało za to graczom Jagiellonii, w 56. minucie Kwiecień wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z główki umieścił futbolówkę pomiędzy słupkami
Kolejorza ustalając wynik spotkania na 0:2.
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0-2 (0-1)
Bramki: 0-1 Sheridan (16.) 0-2 Kwiecień (56.)
Lech: Putnocky – Gumny, Dilaver, Janicki, Kostewycz (46. Makuszewski ŻK) – Szitum, Trałka, Gajos, Jevtić (64. Chobłenko), Jóźwiak – Gytkjaer (72. Koljić).
Jagiellonia: Kelemen – Burliga ŻK Mitrović, Runje, Guilherme – Frankowski (82. Wójcicki), Romanczuk, Kwiecień (72. Wlazło ŻK), Pospiszil (74. Świderski), Novikovas – Sheridan.