Mundial 2018. Niemcy wróżą Polsce sukces!


0


Mistrzostwa Świata w piłce nożnej już niebawem. Tymczasem więc wiele mediów wzięło się za symulacje i przypuszczenia, kto i jak daleko może zajść. W dobrym świetle przedstawiana jest reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę. Niemiecki „Bild” pisze o wielkiej szansie naszej drużyny, podkreślając, że dla części zawodników to ostatnia szansa na sukces.

Na mundialu Polska zmierzy się z Senegalem (19.06), Kolumbią (24.06) oraz Japonią (28.06). Początkowy optymizm odnośnie naszych rywali obecnie przygasł. Większość kibiców i ekspertów zdaje sobie sprawę, że trafili nam się silni fizycznie i prezentujący wysoki poziom przeciwnicy. Mimo wszystkim celem reprezentacji Polski jest minimum wyjście z grupy. I choć to plan minimum, niemiecki „Bild” z dużym entuzjazmem wróży występ naszej kadry. Według naszych sąsiadów impreza w Rosji może być wielką szansą dla całej ekipy i tak naprawdę, ostatnią okazją dla tego pokolenia, by coś w piłce reprezentacyjnej osiągnąć.

Teraz albo nigdy. Podstawowy skład reprezentacji Polski jest najmocniejszy od lat, jednak średnia wieku wynosi prawie 30 lat. To ostatnia szansa, aby drużyna w tym składzie odniosła duży sukces. To może być szczytowy moment generacji Piszczka i Błaszczykowskiego -donosi „Bild”

Konkretnie mówiąc, Niemcy przewidują, że Polska może zajść do ćwierćfinału-tak jak podczas Euro 2016. Warunkiem koniecznym, by spełnić to założenie, jest według gazety wysoka forma Roberta Lewandowskiego. -Lewandowski jest lokomotywą tej reprezentacji. Jak daleko zajedzie ten pociąg? Lewandowski strzelił w eliminacjach aż 16 bramek. Jeśli znów będzie skuteczny, ćwierćfinał jest jak najbardziej w zasięgu Polaków. W grupie H to oni będą walczyć o pierwsze miejsce z Kolumbią. Całość wygląda bardzo optymistycznie. Jeśli scenariusz naszych zachodnich sąsiadów by się sprawdził, chyba żaden kibic nie miałby nic przeciwko temu.

 
Like it? Share with your friends!

0