Mistrzostwa Świata 2018. Peru zagra sparing z Polską?


1


O tym, że wiele drużyn chwali reprezentację Adama Nawałki i darzy ją dużym szacunkiem już wiadomo. Przekłada się to wszystko na sparingi. Kiedyś to my musieliśmy się prosić innych o mecz. Dziś inni chcą grać z nami.

Tak jest z reprezentacją Peru, która w czerwcu chciałaby rozegrać spotkanie towarzyskie z Polską. Potwierdził to sekretarz PZPN Maciej Sawicki oraz peruwiańska agencja prasowa Adina, która pisze tak: – Peruwiański Związek Piłki Nożnej zaplanował ostatni mecz towarzyski przed mundialem w Moskwie. Polska i Belgia są najbardziej prawdopodobnymi przeciwnikami.

Na przeszkodzie ma stanąć jednak miejsce rozgrywania pojedynku. Peruwiańczycy chcą, by odbyło się ono w Moskwie. Ich planem jest wczesny przylot do Rosji (od początku czerwca), by jak najlepiej się zaaklimatyzować. Zbigniew Boniek jednak już wcześniej powiedział, że kadra narodowa swoje mecze przygotowujące nas do mundialu rozegra w Polsce. Ma to zniweczyć plany peruwiańskiego związku. Dodatkowy czynnik to termin – 8 czerwca. Ledwie cztery dni później Polacy mają zaplanowany sparing z Litwą na Stadionie Narodowym i podróże tuż przed samymi mistrzostwami nie przypadną do gustu Adamowi Nawałce.

Jak się potoczą losy tego wydarzenia nie wiadomo. Pewno jest jednak to, że w marcu zagramy z Nigerią oraz Koreą Południową, natomiast w czerwcu ze wspomnianą wyżej Litwą, która będzie naszym ostatnim przeciwnikiem przed mundialem (podobnie było przed Euro 2016).

Like it? Share with your friends!

1