Serie A. Wielka szansa Wojciecha Szczęsnego.


0


Wojciech Szczęsny przechodząc do Juventusu pogodził się z rolą rezerwowego w tym sezonie. Grywał rzadko, po to by Gianluigi Buffon mógł odpocząć, a Polak przyzwyczaić się do gry z nową drużyną. Jednak wobec kontuzji Buffona, Polak dostanie szansę w hicie.

Reprezentant Włoch ma w grudniu pecha. Przeciąga się jego kontuzja mięśniowa i nie wiadomo, kiedy dojdzie do pełni sprawności. Co jest nieszczęściem jednego, jest szczęściem drugiego. Dzięki temu Polak udowadnia, że jest gotowy do zastąpienia legendy włoskiej piłki w bramce Juventusu. Zagrał w grudniu w 3 spotkaniach zachowując we wszystkich czyste konto (w tym w hicie z Interem Mediolan). Prawdopodobnie rozegra w tym miesiącu przynajmniej w 2 spotkaniach swojej drużyny.

Pewnym jest występ w dzisiejszym meczu Pucharu Włoch z Genoą. Dodatkowo trener Massimiliano Allegri zapowiedział, że Szczęsny wielce prawdopodobnie zagra w sobotnim hicie z Romą. – Buffon w tym tygodniu nadal nie trenuje i będzie trudne, a raczej jest to prawie niemożliwe, aby był do dyspozycji na mecz z Romą. Czy to oznacza, że Carlo Pinsoglio zagra w Pucharze Włoch? Nie, Szczęsny wystąpi. Dla Polaka mecz z AS Roma to będzie sentymentalny powrót do klubu, w  którym spędził 2 lata i zaowocowało to transferem do właśnie Juve.

Like it? Share with your friends!

0