Ligue 1. Kamil Glik jest niezmordowany. Najwięcej minut na boisku

Praca piłkarza opiera się na rozgrywaniu mnóstwa spotkań. Nie inaczej jest w przypadku naszego stopera, Kamila Glika. Z tym, że on przebija wszystkich.

O tym, jakim gladiatorem jest Kamil Glik wiemy nie od dziś. Jego zajadłość i wola walki idzie w parze z hartem ducha i bardzo dużą wytrzymałością. Nie raz przyszło mu grać z kontuzją czy rozciętą skórą.

Glik jest jednak także przykładem, ile może znieść ludzki organizm. W sumie stoper Monaco na boisku spędził 2790 minut – najwięcej ze wszystkich zawodników pięciu najlepszych lig Europy.

Polak rozegrał wszystkie spotkania Monaco od pierwszej minuty, a opuścił wyłącznie jeden mecz reprezentacji. Było to ostatnie towarzyskie spotkanie z Meksykiem (0:1).

Już dzisiaj Kamil Glik ma okazję na poprawienie swojego wyniku. Monaco podejmuje w lidze Rennes, a nasz stoper na pewno pojawi się na murawie. Kolejne 90 minut będzie można dopisać już niedługo.

Tuż za Polakiem znajduje się bramkarz Chelsea – Thibaut Courtois. Belg na boisku przebywał raptem 90 minut mniej niż Glik. Drugim zawodnikiem z pola po nim jest jednak Joshua Kimmich.