Reprezentacja Polski. Adrian Mierzejewski chce wrócić do drużyny narodowej


1


Prawie pięć lat. Tyle czasu minęło od ostatniego meczu Adriana Mierzejewskiego w narodowych barwach. Zawodnik nie ukrywa, że chciałby wrócić do reprezentacji.

Sparingowy mecz ze Słowacją przegrany 2:0 w 2013 roku był ostatnim występem Mierzejewskiego z orzełkiem na piersi. Od tamtej pory Adam Nawałka nie stawiał na byłego gracza Polonii Warszawa.

„Mam co prawda 31 lat, ale w kadrze jest kilku zawodników starszych ode mnie. Czuję się dobrze, omijają mnie kontuzje. Mogę wrócić, ale wszystko zależy od trenera” – mówił Mierzejewski w rozmowie z „Daily Telegraph”.

 

„Mistrzostwa świata to marzenie. Co prawda mam doświadczenie z mistrzostw Europy w 2012 roku, ale mundial to zupełnie inna liga. W drużynie narodowej rozegrałem ponad 40 spotkań, znam jej graczy” – dodał.

Co prawda może i „Mierzej” nie zostałby włączony do pierwszego składu reprezentacji, bo Nawałka ma „swoich żołnierzy”. Należy jednak przyznać, że nasza ławka nie jest zbyt pokaźna, a taki zawodnik dawałby pewność i ożywienie.

-Na mundial jedzie 23 piłkarzy. Ławka jest długa i myślę, że mógłbym pomóc – zauważył.

O przydatności i dobrej formie byłego reprezentanta wspominał również Mateusz Borek. W swoim tekście dla „Przeglądu Sportowego” wspominał, że wciąż gra na wysokim poziomie, nieważne w jakim jest klubie.

„Chłopak, gdzie nie grał, prezentował się dobrze: tak było w Wiśle Płock, Polonii Warszawa, Trabzonsporze, Al–Nassr, Al–Sharjah czy teraz w australijskim Sydney FC. Mierzejewski strzela i asystuje – w karierze zdobył już 75 bramek i dołożył do nich 77 asyst” – pisał Borek.

Like it? Share with your friends!

1