Poranek z polską piłką – 23 Grudnia


0


Dzieeeń Dobry! Za nami już pierwsza część rozgrywek Ekstraklasy, w sporej ilości rozgrywek zaczyna się zimowa przerwa, ale i też coraz bliżej do Świąt. Mimo to w polskiej piłce mają miejsce istotne wydarzenia. 

  • Powstanie „trio Polaków” w Napoli? 

Napoli zainteresowało się usługami Bartosza Bereszyńskiego, który dotychczas nienagannie reprezentował barwy Sampdorii. Polak jest doceniany w „Blucerchiati”. Grał przyzwoicie, zyskał sympatię kibiców z Genui i nie zaliczył jeszcze większych wpadek. Teraz znalazł się na celowniku „Napoli”, w którym gra już dwóch reprezentantów Polski – obecnie kontuzjowany Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

  • Gwiazdy Premier League w Polsce?! 

Coraz częściej mówi się o ewentualnym przyjeździe Liverpoolu do Polski na zgrupowanie. „Dyrektorzy Liverpoolu chcą ująć nas w swoim kalendarzu na 2019 rok, jeśli chodzi o zgrupowania pierwszego zespołu oraz drużyn młodzieżowych. To też byłby splendor dla tego miejsca” – powiedział prezes zarządu Hotelu Arłamów Antoni Kubicki.

  • Rennes nie zapomniało o Grosickim 

Kamil Grosicki niedawno wszedł w szeregi Hull, które wówczas występowało w Premier League. Ich celem było uniknięcie spadku, co niestety przerosło „Tygrysy”. Obecnie Polak regularnie występuje w Championship, ale bez większych szans na doprowadzenie swojej ekipy do jednej z lepszych lig na świecie. Poprzednią jego drużyną było Rennes. –Dla Kamila byłoby miejsce w Rennes. Z pewnością byłby wykorzystany w rotacji przez nowego trenera Sabriego Lamouchiego. Ale w przeciwieństwie do poprzednich sezonów grałby bardziej na lewym skrzydle niż na prawym- pisze Jeremy Goujon, dziennikarz, będący blisko byłego klubu „Grosika”.

  • Legia wzbogaci się na Prijoviciu i Odidji-Ofoe? 

Nie wykluczone, iż „Wojskowi” wzbogacą się na możliwych przenosinach Prijovicia i Odidji-Ofoe. O tym pierwszym głośno jest w Anglii, gdzie zainteresowany jest walczący o awans do Premier League Leeds, ale i też Everton czy Huddersfield. Legia mogłaby zyskać 10-15% na ów transakcji. Odidja-Ofoe też najprawdopodobniej w najbliższym czasie zmieni swoje barwy. W Grecji nie czuje się dobrze, chociażby ze względu na ostatnie włamania do jego domu. W tym przypadku ekipa z Łazienkowskiej, mogłaby zyskać aż 20% z transferu.

  • Lewczuk na dłużej we Francji 

Igor Lewczuk na dłużej zostanie w Bordeaux. Defensor przedłużył kontrakt, który wygaśnie 30 czerwca 2019 roku. Pochlebnie mówi o nim też i prezes francuskiego zespołu, który Lewczuka nazywa profesjonalistom.

Like it? Share with your friends!

0