Poranek z Polską Piłką – 27 grudnia

Dzieeeeeeeń dobry! Powracamy do Was po przerwie świątecznej z nową dawką tego, co działo się przez ostatnie kilka dni. To że były święta Bożego Narodzenia, nie oznacza, że nic się nie działo w piłce.

• 21 minut Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku z 69 minucie meczu West Bromwich Albion z Evertonem. Polak nie wniósł ożywienia do zespołu Alana Pardew i WBA nie wygrało kolejnego spotkania. Pojedynek z drużyną z niebieskiej części Liverpoolu zakończył się bezbramkowym remisem. Według „Sky Sports” Krychowiak był najsłabszym zawodnikiem The Baggies we wtorkowe popołudnie.

• „Łabędzie” zdemolowane, ale bez winy Fabiana

To było bardzo ciężkie wtorkowe popołudnie dla Łukasza Fabiańskiego. Jego Swansea przegrało na Anfield aż 5-0. Jedynym pocieszeniem dla polskiego golkipera jest fakt, że przy żadnej bramce nie popełnił błędu, a co mógł to obronił i tym samym ratował zespół od jeszcze wyższej porażki. Dublet w tym meczu ustrzelił Roberto Firmino, a po jednym trafieniu zaliczyli Philippe Coutinho, Trend Arnold oraz Alex Oxlade-Chamberlain.

• Słaby Grosicki. Hull bez wygranej.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Hull City z Derby County. Kamil Grosicki opuścił boisko w 90 minucie tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Był to słaby występ polskiego skrzydłowego. Miał dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw jego strzał został zablokowany, przez to „Tygrysy” miały jedynie rzut rożny, a w drugiej sytuacji uderzył obok bramki Scotta Carsona.

• Poprawny występ Drągowskiego

Lazio Rzym pokonało na własnym obiekcie AC Fiorentinę 1-0, dzięki trafieniu Senada Lulicia już w 6 minucie. Dostępu do bramki gości przez cały mecz bronił Bartłomiej Drągowski i trzeba powiedzieć, że miał bardzo małe szanse na obronę strzału. Polski golkiper pewnie spisywał się między słupkami, dzięki czemu „Viola” do końca mogła walczyć o korzystny rezultat.

• Słaby Teodorczyk, Anderlecht w końcu wygrywa

Łukasz Teodorczyk zaliczył 62 minuty w meczu ligi belgijskiej z KAA Gent. Występ Polaka był bardzo słaby, niczym się nie wyróżnił w tym spotkaniu. Koledzy z zespołu próbowali uruchomić „Teo”, ale albo za mocne podanie otrzymywał i piłka lądowała u bramkarza, bądź przecinali je obrońcy, albo nie wykorzystywał ich sam reprezentant Polski. Anderlecht wygrał spotkanie, ponieważ niecały kwadrans po zejściu Teodorczyka, jedyną bramkę w meczu zdobył Sofiane Hanni.

• Polski trener doceniony na Łotwie

Marek Zub to nazwisko, które mało który kibic w Polsce będzie kojarzyło. Z naszego kraju wyjechał w 2015 roku, kiedy skończył pracę w GKS’ie Bełchatów. Od tego czasu trenował Żalgiris Wilno z którą zdobył dwa mistrzostwa, trzy puchary i jeden Superpuchar. W pierwszej połowie roku Zub trenował łotewski Spartaks Jurmała, z którą zdobył mistrzostwo kraju, a także dotarł do półfinału Pucharu Łotwy. To wystarczyło, aby szkoleniowiec, który obecnie pracuje w Szachtiorze Soligorsk został uznany na Łotwie najlepszym trenerem 2017 roku.

• Legia może zarobić na Ofoe?

Vadis Odjidja-Ofoe odszedł latem z Legii Warszawa do Olympiakosu Pireus. W Grecji Belg nie czuje się najlepiej. Po kilkunastu tygodniach pracy zwolniony został Besnik Hasi, a w listopadzie pomocnik został okradziony. To sprawiło, że zawodnik chce jak najszybciej opuścić Pireus. Sytuację chce wykorzystać FC Porto, które według portugalskiego dziennika „A Bola” miało zaoferować Olympiakosowi za Vadisa ok. 2,5 mln euro. Grecy chcą dwa razy tyle. Mówi się, że Legioniści mają zagwarantowane ok. 10-15% z następnego transferu Odjidjy-Ofoe.

• Legia chce reprezentanta Czech

Być może część pieniędzy na ten transfer będzie pochodziła, ze wspomnianego wyżej rozliczenia Legii z Olympiakosem za Vadisa. Na celowniku mistrzów Polski znalazł się 35-krotny reprezentant Czech Borek Dockal. Aktualnie 29-letni ofensywny pomocnik jest piłkarzem chińskiego Henana Jianye, które zapłaciło w lutym 2017 roku Sparcie Praga 8,5 miliona euro. Aktualnie portal transfermarkt wycenia go na „zaledwie” 1,6 miliona euro.