Serie A. Wojciech Szczęsny zaskoczył wszystkich kibiców. Znamy jego przyszłość!


-2


Wojciech Szczęsny, który niedawno uratował Juventus przed stratą punktów w arcyważnym meczu z AS Romą, wypowiedział się na temat swojej przyszłości. Zaskoczył tym samym fanów, którzy widzieli następne lata kariery Wojtka nieco inaczej.

Kiedy Gianluigi Buffon nadal będzie bronił bramki Juventusu, to na pewno Wojciech Szczęsny nie będzie numerem jeden na tej pozycji. Wydawać by się mogło, że taki stan rzeczy przeszkadza reprezentantowi Polski, bo który piłkarz woli siedzieć na ławce od regularnej gry? Jednak w niedawnym wywiadzie dla „SkySports”, w którym opowiada o swoich planach na przyszłość, tłumaczy, że widzi to wszystko trochę inaczej, a także ocenia obecną sytuację w klubie.

„To wspaniały człowiek i wielki mistrz. On pomaga mi, a ja jemu. Korzystam z jego doświadczenia. Zawsze uważałem go za najlepszego bramkarza na świecie, a teraz miałem okazję poznać jego osobowość.” – Tak pochwalił swojego starszego kolegę po fachu Szczęsny.

Z jednej strony to dobrze, że Buffon nadal gra w „Starej Damie”, bowiem pod okiem tak bardzo doświadczonego golkipera, Polak może jeszcze bardziej się rozwinąć i wskoczyć na wyższy poziom. Z drugiej natomiast oznacza to, że 27-latek będzie czekał na swoją chwilę, obserwując mecze z ławki rezerwowych.

W rozmowie także udzielił informacji na temat tego, jaka będzie jego przyszłość. – Mam nadzieję pozostać tu bardzo długo. Lubię stabilizację i nie chcę zmieniać zespołu co dwa czy trzy lata. Nie chcę też jednak myśleć o tym co będzie za dekadę. Moim celem jest zagrać w najbliższym spotkaniu – Jak widać, plotki mówiące o tym, że Buffon ma przedłużyć karierę, wcale nie przeszkadzają Polakowi w dalszym rozwoju. Wojtek stawia sobie małe cele, które może osiągnąć poprzez dobre występy, tak jak ten w meczu z Romą. Wcześniej sam Włoch powiedział o nim, że ma godnego następcę na swojej pozycji. Mając zapewnienie legendarnego bramkarza, zarówno i Szczęsny, jak i jego kibice, mogą być spokojni o karierę Reprezentanta Polski.

Like it? Share with your friends!

-2