Fabiański ma nowego trenera. Pomoże utrzymać się Swansea w Premier League?


0


Swansea znalazła odpowiedniego człowieka na stanowisko menadżera w ich klubie. Zwolnionego tydzień temu Paula Clementa zastąpi Carlos Carvalhal. Portugalczyk podpisał z klubem umowę do końca sezonu.

52-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Sheffield Wednesday występujące w Championship, z którego został zwolniony w wigilię. Trener nie pozostał długo bezrobotny. Czeka go wiele pracy, ponieważ celem, który ma osiągnąć jest utrzymanie „Łabędzi” w Premier League. Aktualnie drużyna Fabiańskiego jest na ostatnim, 20 miejscu w tabeli z 13 punktami na swoim koncie.

Chcieliśmy ogłosić nazwisko nowego menedżera najszybciej, jak tylko było to możliwie. Z optymizmem patrzymy na drugą część sezonu – powiedział prezes Swansea Huw Jenkins. – Carvalhal w Sheffield Wednesday dwa razy z rzędu dotarł do baraży i do końca walczył o awans. To pokazuje, że ma doskonały charakter i osobowość do tego, by być liderem zespołu. W ostatnich latach zdobył wiele doświadczenia, jest ambitny, a teraz czeka go wielkie wyzwanie. Jestem jednak przekonany, że sobie z nim poradzi – dodał Jenkins.

Pierwszy mecz pod jego wodzą Swansea rozegra już 30 grudnia przeciwko Watfordowi.

Like it? Share with your friends!

0