Premier League. Kolejny goalkeeper z Polski w Premier League? Białkowski na celowniku Orłów!


1


Już wkrótce może powiększyć się liczba Polaków w Premier League. Świetnymi występami na zapleczu angielskiej ekstraklasy Bartosz Białkowski zwrócił na siebie uwagę drużyny Crystal Palace – podaje angielski „The Sun”.

Białkowski jest zawodnikiem Ipswich Town, gdzie występuje od sezonu 2014/15. Jest wyróżniającą postacią w swojej drużynie, kibice go uwielbiają. W ostatnich dwóch sezonach fani wybrali go najlepszym graczem swojego zespołu.

Polak w 24 meczach tego sezonu 7 razy zachował czyste konto, a jego drużyna zajmuje 10 miejsce w tabeli Championship. Portal Transfermarkt wycenia 30-latka na 500 tysięcy euro.

Białkowski w Crystal Palace miałby być alternatywą dla dwójki bramkarzy – Juliana Speroniego i Wayne’a Hennesseya, z których postawy nie jest zadowolony Roy Hodgson. Para bramkarzy w 20 spotkaniach wpuściła 32 bramki.

Kapitan reprezentacji Polski U-20 na Mistrzostwach Świata w 2007 roku w Kanadzie ma szanse dołączyć do elity bramkarzy w Polsce, a kto wie, może ten transfer będzie dla niego przepustką do Mistrzostw Świata w Rosji!

Like it? Share with your friends!

1