Roger Guerreiro kończy karierę! Mecz pożegnalny odbędzie się w Polsce


-1


Był jedną z naszych gwiazd Euro 2008, strzelił bramkę przeciwko Austrii. Grał w Legii Warszawa czarując nie tylko jej kibiców ale także całą Polskę. Mimo, że Brazylijczyk, to jednak z polskim sercem i uwielbieniem dla naszego kraju. Dziś ogłasza, że wraz z końcem roku kończy karierę. Nie kto inny jak Roger Guerreiro.

Pierwszy mecz w Ekstraklasie zaliczył 3 marca 2006 roku. Był to również jego debiut w barwach stołecznej drużyny przeciwko GKS-owi Bełchatów. Pierwszą bramkę strzelił już w następnej kolejce przeciw Groclinowi Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W sumie w barwach drużyny z „elką” na piersi wystąpił 125 razy, strzelając 21 bramek i 15 razy asystując. Do tego dołożył tytuł mistrza Polski oraz Puchar Polski. W reprezentacji Polski zagrał natomiast 25 razy, strzelił 4 bramki (w tym wyżej wspomnianą podczas Euro 2008) oraz zanotował tyle samo asyst.

Dziś w rozmowie z Sebastianem Staszewskim mówi, że wraz z końcem roku kończy piłkarską karierę. Ma dość grania za darmo. – Chciałbym ogłosić, że 31 grudnia kończę profesjonalną karierę.(…)Mówiłem ci już kilkukrotnie, że nie chcę grać w Brazylii. Większość tutejszych klubów ma duże problemy. Nie tylko finansowe. Warunki są trudne. Brakuje odpowiedniego transportu, koszulek, w ogóle sprzęt jest słaby. Boiska to dramat. Otrzymałem kilka propozycji z drużyn występujących w drugiej i trzeciej lidze, ale podzwoniłem po znajomych i dowiedziałem się, że tam nie płacą. A mam już dość grania za darmo. Dlatego postanowiłem zakończyć karierę.

Obecnie były już reprezentant Polski prowadzi swoją akademię piłkarską w której szkoli zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą się poruszać dla zdrowia. Zapytany o mecz pożegnalny Roger odpowiedział tak: -Wiele osób namawia mnie, żebym ten ostatni mecz odbył się w Brazylii, tu w S?o Paulo, ale uważam, że powinienem zagrać w Polsce, w Warszawie. To tam był najlepszy czas w karierze. W Legii, w reprezentacji. Wydaje mi się, że taki mecz pożegnalny – połączony z akcją charytatywną – byłby hołdem dla kraju, który w futbolu dał mi to, co najpiękniejsze.

Dalej Roger opisuje wstępne plany tego wydarzenia i mówi, kiedy miałoby się odbyć. -To byłby mecz zorganizowany nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla chorych dzieci. Chciałbym, aby wcześniej odbyła się wielka aukcja. Przekażę na nią koszulki, czy też buty w których strzeliłem bramkę z Austrią na Euro 2008. Wciąż mam je w domu! Mam też cichą nadzieję, że przyjadą wszyscy legioniści z którymi zdobyłem mistrzostwo Polski w 2006 r. i kadrowicze z którymi wystąpiłem na mistrzostwach Europy. (…) Chciałbym, aby taki mecz odbył się po mistrzostwach świata.

Like it? Share with your friends!

-1