Polacy za granicą. Ławka rezerwowych Napoli droższa, niż pierwszy skład?


0


Napoli można nazwać nietuzinkowym zespołem, gdyż ich ławka rezerwowych jest droższa niż pierwsza jedenastka. Interesującego zestawienia dokonała włoska telewizja, w którym możemy dojść do takich wniosków. 

Pierwszą drużynę Napoli wyceniono na 83 miliony euro, wówczas rezerwowy skład, w którym mieści się między innymi Arek Milik czy Piotr Zieliński jest wart… 139,5 miliona euro. To nie koniec ciekawostek, które wynikają z ów zestawienia. Gdybyśmy sklasyfikowali najdroższych piłkarzy Napoli, to snajper reprezentacji Polski byłby na czele, zaś Piotr Zieliński zajmowałby trzecie miejsce.

Wychodzi na to, iż większym obciążeniem finansowym dla Napoli była raczej ławka rezerwowych. Jednakże ciężko się dziwić tak niskim wartościom w pierwszym składzie – część zawodników została kupiona jeszcze wtedy, gdy ceny były zdecydowanie niższe od tych, z którymi mamy do czynienia dzisiaj.

Kolejną z przyczyn może być dbanie o przyszłość zespołu. Jakby nie patrzeć średnia wieku ekipy rezerwowej wynosi ok. 23, co świadczy o tym, że władze „Błękitnych” wzmacniają się na przyszłość, a cena młodych i perspektywicznych graczy w dzisiejszych czasem jest bardzo wysoka.

Napoli jest obecnie liderem tabeli Serie A. Piotr Zieliński dla „Azzurri” trafił cztery gole, ponadto w jego dorobku można zapisać jedną asystę. Arkadiusz Milik trafił jednego gola w tym sezonie, ale nie rozegrał zbyt wiele spotkań ze względu na ciężką kontuzje.

Rezerwowy skład

Podstawowy skład:

Grafika

Like it? Share with your friends!

0