Bundesliga. Łukasz Piszczek zawodnikiem z największą ilością spotkań bez porażki w 2017 roku.


0


Łukasz Piszczek to jedna z największych gwiazd reprezentacji Polski, jak i Borussii Dortmund. Po jego kontuzji w październikowym starciu z Czarnogóra ciężko było załatać dziurę na prawej stronie obrony. O ile jeszcze w kadrze to się udało, to Borussia już tak dobrze sobie nie poradziła.

Jak się okazało, Piszczek okazał się prawdziwym talizmanem klubu z Dortmundu. Gdy Polak przebywał na boisku w 2017 roku jego klub nie schodził z murawy ani razu bez żadnej zdobyczy punktowej. Po doznaniu urazu, jakim były naderwane więzadła w kolanie zespół z Signal Iduna Park zaczął tracić punkty lawinowo i przegrywać spotkania (na 10 spotkań bez Piszczka – 5 porażek, 3 remisy i 2 wygrane). Teraz na dodatek okazało się, żę „Piszczu” nie przegrał żadnego ze spotkań w Bundeslidze w 2017 roku. Gdy przebywał na murawie jego drużyna odniosła 15 zwycięstw i zanotowała 5 remisów. To najlepszy wynik pojedynczego zawodnika w całej niemieckiej lidze.

Jak widzimy na grafice portalu Opta, który zajmuje się statystykami, reprezentant Polski wyprzedził drugich w tabeli Jerome Boatenga i Philippa Lahma aż o 5 spotkań. Wynik ten zapewne byłby jeszcze lepszy, gdyby nie kontuzja. Na szczęście dla klubu, „Piszczu” wrócił już do treningów i powinien być gotowy do gry w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej, które Borussia rozegra 14 stycznia na własnym stadionie. Jej rywalem będzie drużyna Jakuba Błaszczykowskiego – VfL Wolfsburg.

Like it? Share with your friends!

0