Transfery. Eugen Polanski trafi do Legii?


0


Ofensywa transferowa z Legią w roli głównej rozkręca się na dobre. Po pozyskaniu Marko Vesovicia, klub ze stolicy otrzymał kolejną ofertę i to bardzo ciekawą. Legionistą ma zostać Eugen Polanski.

Na Twitterze mogliśmy przeczytać, że Legii jest oferowany pomocnik TSG Hoffenheim. Tym bardziej jest to korzystne dla klubu z Warszawy, bowiem Polanski ma przejść za darmo do ekipy Mistrza Polski. Jedyną barierą wydają się zarobki, które sięgają aż milion euro. To dużo, jak na realia polskiej Ekstraklasy. Niebawem może się to zmienić, ponieważ Artur Jędrzejczyk ma zostać sprzedany, a to właśnie on inkasuje najwyższą pensję w lidze (820 tysięcy euro rocznie).

Eugen Polanski był jednym z ogniw Reprezentacji Polski podczas EURO 2012, rozgrywanym na Ukrainie i w naszym kraju. Podczas zawodów Polska nie wypadła najlepiej, ale właśnie Eugen był jedną z najjaśniejszych postaci na boisku na czas turnieju. Rozegrał wszystkie mecze grupowe.  Po objęciu kadry narodowej przez obecnego selekcjonera, Adama Nawałkę, zawodnik złożył rezygnację z gry w narodowych barwach. Zagrał w 19 meczach Reprezentacji Polski, i nie strzelił ani jednego gola.

Jego kariera klubowa też prezentuje się imponująco. Od sezonu 2012/2013 jest zawodnikiem TSG Hoffenheim, miał też okazję reprezentować barwy niemieckiego klubu jako kapitan. 31-latek wystąpił w 119 meczach, i zdobył 9 bramek.

Like it? Share with your friends!

0