Bundesliga: Robert Lewandowski opuścił trening Bayernu Monachium. Polak walczy z urazem.


0


Robert Lewandowski opuścił pierwszy tegoroczny trening Bayernu Monachium. Polak nadal walczy z drobnym urazem.

Bayern Monachium przebywa obecnie w Katarze, gdzie przygotowuje się do rozpoczęcia wiosennej rundy Bundesligi. Niestety, we wtorkowym treningu drużyny nie wziął udziału Mats Hummels i Robert Lewandowski. Niemiecki obrońca ma problem z przywodzicielem, a kapitan naszej reprezentacji wciąż zmaga się z urazem rzepki – poinformował o tym klub za pośrednictwem Twittera.

Lewandowski na problemy z rzepką uskarżał się już pod koniec zeszłego roku. Nie przeszkodziło mu to jednak w dokończeniu jesiennej rundy i w zdobywaniu kolejnych bramek. Z jego postawy bardzo zadowolony był trener Bawarczyków, Jupp Heynckes – Z doświadczenia wiem, że jeśli masz uporczywe kłopoty ze zdrowiem, to nie jesteś w stanie dawać z siebie stu procent. Lewandowski zawsze jest jednak zaangażowany i nawet, jeśli nie może trenować z resztą zespołu, to pracuje na siłowni – mówił.

6 stycznia Bayern Monachium rozegra towarzyskie spotkanie w Ad-Dausze, w którym zmierzy się z Al Ahli. Tydzień później natomiast Bawarczycy już w ramach wiosennej rundy Bundesligi podejmą Bayern Leverkusen. Na razie nie wiadomo czy do tego czasu Robert Lewandowski będzie do dyspozycji trenera.

Like it? Share with your friends!

0