LOTTO Ekstraklasa. Jak radzili sobie zawodnicy z dobrym CV w Polsce?


2


Ostatnimi godzinami głośno jest o transferach Legii Warszawa. Nowymi zawodnikami drużyny mistrza Polski zostali Domagoj Antolić i Eduardo Alves Da Silva. Ta dwójka ma za sobą grę w bardzo silnych klubach, a Da Silva to były zawodnik Arsenalu i reprezentacji Chorwacji. To nie pierwsi zawodnicy, którzy przejeżdżają do Polski z bardzo dobrą przeszłością piłkarską. Takich zawodników było kilkoro, ale nie wszyscy zdołali się sprawdzić w realiach polskiej piłki.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że w piłce klubowe potęgą nie jesteśmy. Polskie kluby nie są tak bogate, aby ściągać gwiazdy światowego czy europejskiego futbolu. Nasza liga też niestety nie jest jedną z najsilniejszą, na co świadczą budżet i osiągnięcia polskich zespołów w ostatnich latach. Co prawda to się ostatnio poprawiło za sprawą Legii Warszawa, ale zabrakło kontynuacji tej dobrej passy w tym sezonie.

Dzięki takim osiągnięciom mieliśmy w Polsce takich zawodników, jak Vadis Odjidja-Ofoe czy Ondrej Duda. Jednak tych dwóch zawodników niejako do piłkarskiego świata narodziła nasza liga. Mało było i jest u nas piłkarzy, którzy z dobrym CV przyszli do naszej ligi i grali w dobrych klubach. Warszawianie ściągając w ostatnich godzinach Antolicia i Da Silvę pokazali, że da się to zrobić. Dlatego my przygotowaliśmy zestawienie piłkarzy, którzy z bogatym doświadczeniem przychodzili do naszej ligi.

Aby czytać dalej kliknij „NEXT” w prawym górnym rogu.

Like it? Share with your friends!

2