Lotto Ekstraklasa. Nowy napastnik blisko Lecha Poznań


0


Lech Poznań rozpoczyna transferowe łupy. „Kolejorz” pozazdrościł zapewne wzmocnień Legii Warszawa i sam dokona transferu. Na Bułgarską ma trafić napastnik, zawodnik Czarnomorca Odessa – Oleksiy Chobłenko, który zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu.

Ukrainiec, który urodził się jednak w rosyjskim Jekaterynburgu, jest w tym sezonie drugim strzelcem w ukraińskiej lidze. Zdobył 8 bramek i zaliczył 1 asystę w 19 spotkaniach. Jest wychowankiem Dynama Kijów, jednak nie przebił się nigdy do pierwszej drużyny kijowskiego klubu. Warto dodać, że Lech Poznań będzie pierwszym zagranicznym zespołem Chobłenki.

Ma on zastąpić Nickie Bille Nielsena, który nie sprawdził się w poznańskiej drużynie i ma opuścić zespół. Dodatkowym atutem nowego napastnika Lecha ma być jego wszechstronność, ponieważ może on grać na każdej ze stron w ataku. Chobłenko grał też we wszystkich kadrach juniorskich naszych wschodnich sąsiadów, począwszy od zespołu U-16, na U-21 kończąc. Zagrał w nich łącznie 75 razy strzelając w nich 17 bramek. W seniorskiej kadrze jednak nie zadebiutował. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 600 tysięcy euro.

Like it? Share with your friends!

0