Lotto Ekstraklasa. Mehdi Carcela trafi do Legii Warszawa?


1


Legia Warszawa nie ma zamiaru przystopować swoich zapędów na rynku transferowym. Po zakontraktowaniu Eduardo da Silvy oraz Domagoja Antolica, stołeczny zespół ma zamiar sięgnąć po marokańskiego pomocnika, reprezentanta swojego kraju, byłego gracza m.in Benfiki Lizbona czy Standardu Liege

Mowa tu o zawodniku greckiego Olympiakosu Pireus – Mehdim Carceli. Jest to ciekawy zawodnik, który ma w swoim piłkarskim CV bardzo ciekawe zespoły, jak i dwie narodowości. Carcela urodził się w Belgii (a konkretnie w Liegie). Wychował się też w tamtejszej drużynie Standardu i przedostał się z drużyn młodzieżowych do pierwszej drużyny, której częścią był przez 3 lata. Następnie za 5,7 miliona euro trafił do rosyjskiej Anży Machałaczka. Po dwóch latach za milion euro powrócił do Standardu. Po kolejnych dwóch latach w 2015 roku zgłosiła się po niego portugalska Benfika Lizbona płacąc 2,5 miliona euro. Z Benfiki po roku trafił do Granady za 4 miliony euro, a stamtąd po kolejnych 12 miesiącach do Olympiakosu za 2,5 miliona euro. Teraz zgłosiła się po niego Legia, a poinformował o tym belgijski dziennikarz.

W bieżącym sezonie dla zespołu z Grecji rozegrał łącznie 16 spotkań, strzelając 1 bramkę i raz asystując. Nie jest to imponujący wynik, jak na skrzydłowego. Ale ciekawiej wygląda jego gra w reprezentacji. Jako młodzieżowiec, Carcela grał w kilku juniorskich kadrach Belgii, a na końcu zaliczył dwa spotkania towarzyskie w seniorskiej kadrze, po czym zmienił decyzję i zaczął grę dla kadry Maroko, gdyż posiada też paszport tego kraju, ze względu na ojca. Debiut zaliczył 9 lutego 2011 roku podczas spotkania z Nigrem wygranym 3:0. W sumie zagrał dla Maroka 17 spotkań i strzelił 1 bramkę. Przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 2,5 miliona euro. O zawodnika ma się starać również Las Palmas.

Like it? Share with your friends!

1