fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Lotto Ekstraklasa. Jodłowiec i Czerwiński opuszczą Legię?


-3


Legia Warszawa szaleje od początku zimowego okienka transferowego. Do ekipy Romeo Jozaka dołączyli już Eduardo da Silva, Domagoj Antolic czy Marko Vesovic. Lada moment ma to zrobić też Francuz William Remy, a mówi się także o Juniorze Kababandze. Ale nie tylko w przyjścia planują władze.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów dla przychodzących zawodników musi zrobić miejsce w szatni. Stąd też wypożyczenie Hildeberto do jednej z niższych lig angielskich. W kuluarach słychać także o możliwości odejścia Armando Sadiku. A jak donoszą najnowsze wieści, to nie wszystko. Zwykle dobrze poinformowany użytkownik Twittera o nicku Janekx89, pisze o możliwym odejściu z mistrza Polski Tomasza Jodłowca i Jakuba Czerwińskiego. Nie polecą z zespołem na zgrupowanie do USA, co przesądza o ich transferze.

https://twitter.com/janekx89/status/949769603609186305

Z informacji jakie krążą w środowisku piłkarskim można się dowiedzieć, że Jodłowiec może zasilić Piasta Gliwice lub Arkę Gdynia. Bliżej wydaje się jednak temat Gliwic, choć niczego nie można wykluczać. W bieżącym sezonie Jodła rozegrał łącznie 12 spotkań w drużynie ze stolicy. Nie jest to imponujący wynik ale też nie napawa optymizmem, gdyż trener nie widzi dla niego szans na poprawę. Dlatego transfer jest niemal pewny. Umowa z Legią wygasa latem tego roku.

Młodszy kolega Jodłowca – Jakub Czerwiński bliski jest natomiast powrotu do swojej poprzedniej drużyny, czyli Pogoni Szczecin. Rozegrał w tym sezonie zaledwie 8 spotkań, choć trzeba przyznać, że przez większość rundy jesiennej był kontuzjowany. Ewentualne wypożyczenie do Pogoni, może mu pomóc w odbudowaniu formy i walkę o miejsce w składzie stołecznej drużyny latem . Umowa piłkarza z Legią wygasa dopiero 30 czerwca 2020 roku.

https://twitter.com/janekx89/status/947925064418283525

Like it? Share with your friends!

-3